Polskie MMAUFC

„Michał walczył świetnie, ale…” – trener Mirosław Okniński zabrał głos po UFC 272, zaprasza Michała Oleksiejczuka z powrotem pod swoje skrzydła

Trener Mirosław Okniński z Akademii Sportów Walki Wilanów zabrał głos na temat sobotniej porażki swojego byłego podopiecznego Michała Oleksiejczuka.
W sobotni wieczór w Las Vegas Michał Oleksiejczuk stoczył pierwszy pojedynek od czasu rozstania z trenerem Mirosławem Oknińskim.

Polski półciężki przegrał jednogłośną decyzją sędziowską z Dustinem Jacobym. Husarz wygrał co prawda pierwszą rundę, ale z czasem opadł z sił, przegrywając dwie kolejne i tym samym cały pojedynek. Jego seria dwóch zwycięstw dobiegła tym samym końca.
Kwestią czasu było, aż głos w temacie zabierze trener Akademii Sportów Walki Wilanów. I rzeczywiście – niedzielnym rankiem Mirosław Okniński wysmażył wpis w mediach społecznościowych, w którym… zaprosił Michała Oleksiejczuka do rozmowy nt. powrotu!

– Jeżeli coś dobrze działa, tego się nie zmienia – napisał warszawski trener. – Nasza współpraca z Michałem zawsze układała się świetnie, oprócz ostatniego incydentu w narożniku Czarka. Michał Oleksiejczuk to duży talent. Uważam też, że szkoda uczyć się na swoich błędach.

– Michał Oleksiejczuk walczył świetnie. Zabrakło kilku mądrych rad z narożnika i walka byłaby wygrana.– Zapraszam Michała do siebie na rozmowę. Myślę, że dla dobra wspólnego jesteśmy się w stanie dogadać. Oczywiście szanuję, jeżeli Michał dalej będzie chciał eksperymentować na swojej karierze i nie podejmie rozmów.

– Trener to trener, trzeba go szanować, on dba o zawodnika, nawet kłóci się z nim o jego dobro. Pozdrawiam Team Oleksiejczuk, jesteście dobrymi, utalentowanymi zawodnikami, ale potrzebujecie trenera. Zawodnik nie może być sam sobie trenerem ani trenerem swojemu bratu.
– Jeżeli Michał Oleksiejczuk nie będzie chciał rozmawiać, szanuję. Niech mądrość zwycięży, nie duma. DUMA KROCZY PRZED UPADKIEM.

– Pamiętajcie, hieny krążą wkoło, oni nie chcą, żeby trener Okninski miał dobrych zawodników, bo jego pozycja rośnie, wiec wszelkimi sposobami próbują zniszczyć relacje zawodnik vs. trener.

Przygotowania do walki z Dustinem Jacobym Michał Oleksiejczuk przeprowadził w ramach Oleksiejczuk Team, na sparingach goszcząc między innymi w WCA Fight Team czy Uniq Fight Club. Jego bilans w UFC wynosi obecnie 4-3.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button