KSWPolskie MMA

Michał Materla vs. Rousimar Palhares walką wieczoru KSW 36

Michał Materla skrzyżuje rękawice z Rousimarem Palharesem w walce wieczoru gali KSW 36.

Rywalem Michała Materli (23-5) na gali KSW 36 w Zielonej Górze będzie jeden z najgroźniejszych zawodników na świecie, kontrowersyjny Rousimar Palhares (18-7). O zestawieniu poinformował portal Polsatsport.pl.

Materla walczył ostatnio na majowej gali KSW 35, w pierwszej rundzie kończąc uderzeniami Antoniego Chmielewskiego. Podniósł się w ten sposób po dotkliwej porażce z Mamedem Khalidovem, która przerwała jego serię trzech zwycięstw.

Palhares został w 2013 roku wyrzucony z UFC za przeciąganie poddań. Trafił do organizacji WSoF, gdzie zdobył pas mistrzowski kategorii półśredniej, dwukrotnie go broniąc. Po zwycięskiej walce z Jakiem Shieldsem w sierpniu 2015 roku został zawieszony przez Komisję Sportową w Nevadzie na dwa lata za przeciągnięcie poddania. Na amerykańskich sankcjonowanych galach będzie mógł powrócić w sierpniu 2017 roku. Ostatnio natomiast widziany był w akcji na gali Venator FC 3, bardzo szybko padając pod ciosami Emila Webera Meeka.

Jeśli walka trafi do parteru, a Brazylijczyk złapie którąś kończynę dolną Materli, będzie bardzo niebezpiecznie, zwłaszcza że kolana polskiego zawodnika swoje już przeszły. Jeśli jednak szczeciński Berserker zdoła utrzymać walkę na nogach, to on powinien mieć przewagę. Pniak jest bowiem przeraźliwie jednopłaszczyznowy. Nie zapominajmy też, że ma już na karku 36 lat, a pojedynek odbędzie się w limicie kategorii średniej – Polak będzie miał sporą przewagę warunków fizycznych.

Powiązane artykuły

Back to top button