Michał Materla vs. Roberto Soldic na KSW 56

Mistrz wagi półśredniej Roberto Soldic przenosi się do kategorii średniej, aby stanąć w szranki z zaprawionym w bojach Michałem Materlą w ramach gali KSW 56.

Pojedynek w kategorii średniej pomiędzy rozdającym karty w 77 kilogramach Roberto Soldiciem (17-3) i byłym mistrzem wagi średniej Michałem Materlą (29-7) został dodany do rozpiski gali KSW 56, która odbędzie się 14 listopada.

O zestawieniu pierwotnie doniósł portal MMAPudelek (poniżej), a dziś oficjalnie ogłosili je organizatorzy.

Po jednorazowym wypadzie do Niemiec, gdzie w ramach gali EFM 3 szybko poddał Wilhelma Otta, Michał Materla powrócił w listopadzie pod sztandar KSW, rozbijając Aleksandara Ilicia. Z dziewięciu ostatnich walk szczecinianin wygrał siedem, jedynych dwóch porażek w tym okresie doznając z rąk i nóg byłego już mistrza 84 kilogramów Scotta Askhama.
Roberto Soldic znajduje się na fali czterech zwycięstw, w tym trzech przez nokauty. W akcji nie był widziany od września ubiegłego roku, gdy w ramach gali KSW 50 wypunktował Michała Pietrzaka, wówczas w umownym limicie wagowym z uwagi na późne zastępstwo Polaka. Pasa wagi półśredniej ostatnio bronił w maju zeszłego roku, szybko nokautując Krystiana Kaszubowskiego.

Rozpiska KSW 56

93 kg: Tomasz Narkun (17-3) vs. TBA – o pas mistrzowski
84 kg: Michał Materla (29-7) vs. Roberto Soldic (17-3)
57 kg: Karolina Owczarz (3-0) vs. TBA

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

Koszulki Lowking.pl dostępne w sprzedaży!

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

4 Comments

 1. czungumangu

  26 października 2020 at 19:47

  Jakie prognozy Bartku?
  Przy Pietrzaku silnym fizycznie Soldic wyglądał dość blado. Z jednej strony Materla jest po wielu wojnach i Soldic może urwać głowę, z drugiej, nie zdziwi mnie przewrócenie i praca z góry Cipao. W końcu to w wadze Materli walka

 2. Konewa

  27 października 2020 at 00:00

  Przecież on go zabije 😱

 3. tom

  27 października 2020 at 10:17

  Normalnie obstawiłbym Materlę, ze względu na różnice w kategoriach wagowych. Kurczę, ale tym razem nie wiem, Materla po ostatniej walce mówił, że był chory i nie miał ani jednego sparingu, naprawdę dziwię się, że w takiej sytuacji bierze kolejną walkę w tak krótkim odstępie czasu.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply