KSWPolskie MMA

Michał Materla dostał propozycję walki z Azizem Karaoglu

Michał Materla i Aziz Karaoglu byli na kursie kolizyjnym w KSW, ale wyrzucenie Turka z organizacji wykluczyło ten pojedynek. Być może jednak dojdzie do niego w Niemczech.

Były mistrz kategorii średniej KSW Michał Materla (23-5) otrzymał propozycję pojedynku z Azizem Karaoglu (9-7) na gali German MMA Championship, która odbędzie się 19 listopada – donosi Artur Mazur z WP Sportowe Fakty.

Zawodnik ze Szczecina ostatnio udanie powrócił po porażce z Mamedem Khalidovem, szybko na gali KSW 35 pokonując Antoniego Chmielewskiego. Z kolei Aziz Karaoglu w kontrowersyjnych okolicznościach i ze skandalem w tle na tej samej gali przegrał w starciu o pas mistrzowski kategorii średniej z Khalidovem.

Po zamieszaniu związanym z jego osobą i wyborem nieformalnego hymnu Al-Kaidy na wyjście do klatki został zwolniony przez organizację KSW.

Wcześniej nie ukrywał jednak, że jest bardzo zainteresowany pojedynkiem z Materlą.

Menadżer Berserkera Norbert Sawicki, który decyzję KSW o wyrzuceniu Karaoglu nazwał „dość zaskakującą”, potwierdził w rozmowie WP Sportowe Fakty, że jego brat i klient faktycznie otrzymał propozycję starcia z Karaoglu w Niemczech. Jest ona obecnie dyskutowana, choć do ustalenia nadal pozostało wiele kwestii, w tym finansowe.

Aktualizacja: niemiecki menadżer Tim Leidecker stwierdził, że starcie nie jest możliwe, bo Karaoglu w tym roku nie będzie już walczył z powodu kontuzji kolana.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button