UFC

Michael Chandler uchylił rąbka tajemnicy w sprawie taktyki na walkę z Dustinem Poirierem?

Michael Chandler zabrał głos na temat sobotniej walki z Dustinem Poirierem, nie wykluczając, że podejdzie do niej w odrobinę bardziej wyrachowany sposób aniżeli zazwyczaj.
Każda z czterech walk, jakie były mistrz wagi lekkiej Bellatora Michael Chandler dotychczas stoczył w oktagonie UFC, była doskonałym widowiskiem.

W debiucie szybko i efektownie rozprawił się z Danem Hookerem, by następnie paść w drugiej rundzie pod ciosami Charlesa Oliveiry – choć w pierwszej sam był bliski ubicia Brazylijczyka. Później Iron stoczył oktagonową wojnę z Justinem Gaethje, przegraną jednogłośną decyzją, by ostatnio spektakularny kopnięciem frontalnym na głowę znokautować Tony’ego Fergusona.
Niewykluczone jednak, że w sobotę w starciu z Dustinem Poirierem, które odbędzie się w ramach nowojorskiej gali UFC 281, 36-latek nieco okiełzna swoje mordercze żądzę. Na to przynajmniej wskazywać mogą jego wypowiedzi z wywiadu, jakiego udzielił Yahoo! Sports.

– Uwielbiam to, co robię i jak najbardziej uważam, że mój sposób walki często działa – powiedział (za MMAJunkie.com). – Bywają takie momenty, gdy chcę nieco zdjąć nogę z gazu, walczyć trochę bardziej jak weteran – i wydaje mi się, że może tak być w tej walce. Nie trzymajcie mnie jednak za słowo. Zobaczymy, co się wydarzy.

– Chciałbym rozpocząć walkę intensywnie, by potem może nieco ją uspokoić. Na pewno jednak zacznę ostro. Jak zawsze.W dwóch pierwszych pojedynkach pod sztandarem UFC wywodzący się z zapasów Chandler nie poszukał ani jednego obalenia, choć warto odnotować, że Hookera skończył szybko, a Oliveira to parterowy wirtuoz. Z kolei Justina Gaethje Iron spróbował obalać sześciokrotnie, raz rzeczone obalenie finalizując. Zdołał też raz przewrócić Fergusona. Średnio na piętnaście minut walki szuka 1,83 obaleń.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Czy spróbuje położyć na plecach Poiriera? Tego nie wiadomo. Defensywa zapaśnicza Luizjańczyka jest przyzwoita – ale nie rewelacyjna. Jego skuteczność obrony przed obaleniami wynosi 64%.

– Dustin Poirier nie stanowi jakiejś wielce skomplikowanej łamigłówki do rozwikłania – powiedział Chandler. – Nie twierdzę przez to, że nie będzie to trudna walka, ale korzysta z fundamentów – tyle że robi to fantastycznie. Jest bardzo mocny w stójce. Ma też bardzo dobry grappling, szczególnie w obszarze defensywy grapplerskiej.
– Nie ma wielu obszarów, w których można zaskoczyć Dustina Poiriera, bo ma przebogatą wiedzę i przebogate doświadczenie. Wyjdę tam jednak, zacznę ostro, ruszę na niego i mam nadzieję, że szybko wprowadzę zamieszanie w jego szeregi, mieszając płaszczyzny. Czyli będę robił dokładnie to, co powinienem robić w każdym elemencie MMA, wychodząc z oktagonu z uniesioną ręką. Uważam, że go skończę.

Cały wywiad poniżej.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button