UFC

„Miałem to szczęście, że tę oglądałem na żywo” – Khabib wskazał 3 tegoroczne walki, na której specjalnie wstał w nocy, aby je obejrzeć

Khabib Nurmagomedov wskazał walki w UFC, na której specjalnie wstawał w nocy czy też wczesnym rankiem, aby je obejrzeć.
Emerytowany od dwóch lat były niepokonany mistrz wagi lekkiej UFC Khabib Nurmagomedov uważa, że ostatnimi czasy MMA straciło nieco blasku.

W najnowszym wywiadzie udzielonym UFC Russia Dagestańczyk przyznał, że jego zainteresowanie sportem spadło. O ile wcześniej oglądał każdą niemal galę UFC na żywo, zarywając nocki, tak teraz budzi się wyłącznie na wybrane walki. Jedną z nielicznych, dla których zaburzył swój sen, była rewanżowa konfrontacja Kamaru Usmana z Leonem Edwardsem.
– Ta walka bardzo mnie ciekawiła – powiedział Khabib. – Nie wiem dlaczego, ale bardzo chciałem, żeby Usman pobił rekord (kolejnych zwycięstw Andersona Silvy). Prawdopodobnie dlatego, że łączą mnie z nim dobre relacje. Bardzo chciałem, żeby ustanowił ten rekord, ale stało się, jak się stało.

Dagestański Orzeł wymienił ponadto jeszcze dwa inne pojedynki, na które specjalnie ustawiał budzik, oraz jeden, który akurat oglądał na żywo, choć i tak zarwałby dla niego nockę, gdyby akurat był w Dagestanie.

– Ogólnie nie wstaję już specjalnie, żeby oglądać walki – powiedział. – Wstałem na walkę Usmana. Czy były jeszcze jakieś inne? Wydaje mi się, że wstawałem w tym roku na jeszcze jedną albo dwie inne walki… Jakie były dobre walki w tym roku… Ngannou vs. Gane było w tym roku? Tak, na tę walkę specjalnie wstałem.– Była jeszcze jedna… Petr Yan! Wstałem, żeby oglądać (rewanż) Petra Yana z Aljamainem Sterlingiem. Tej walki nie mogłem przegapić. Bardzo mnie ciekawiła.

– A zatem Petr Yan vs. Aljamain Sterling, Francis Ngannou vs. Ciryl Gane i… Była jeszcze jedna walka… Już wiem. Oglądałem ją akurat na żywo, ale i tak bym na nią wstał – Gamrot vs. Tsarukyan. Na ten pojedynek z całą pewnością bym wstał, ale miałem to szczęście, że mogłem oglądać go na żywo.

Khabib Nurmagomedov oglądał starcie Mateusza Gamrota z Armanem Tsarukyanem – wygrane jednogłośnie przez Polaka po fascynującym widowisku zapaśniczym – z pierwszego rzędu niewielkich trybun w UFC APEX. Gamer żartował nawet później, że Dagestańczyk niemal stał w jego narożniku.
W tym samym wywiadzie Khabib Nurmagomedov stwierdził też jednoznacznie, że zbliżający się wielkimi krokami pojedynek Gamera z Beneilem Dariushem, który odbędzie się podczas gali UFC 280 w Abu Zabi, wyłoni kolejnego pretendenta do walki o złoto ze zwycięzcą mistrzowskiej konfrontacji Islama Makhacheva z Charlesem Oliveirą.

Co zaś tyczy się zaplanowanych już walk, na które zamierza specjalnie wstać, Khabib Nurmagomedov wskazał jedną – trylogię Israela Adesanyi z Alexem Pereirą, która odbędzie się podczas listopadowej gali UFC 281 w Nowym Jorku.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button