„Miałem duże problemy z jego szybkością” – Francis Ngannou i Ciryl Gane podczas sparingu (VIDEO)

Migawki ze sparingu dwóch doskonałych ciężkich: siejącego postrach w dywizji Francisa Ngannou i niezwykle perspektywicznego Ciryla Gane, trafiło do przestrzeni medialnej.

Gdy w zeszłym roku dołączał do UFC, chętnie podkreślano, że na co dzień sparował w paryskim MMA Factory z postrachem kategorii ciężkiej Francisem Ngannou.

Jak się jednak później okazało, mający za sobą kickbokserską przeszłość Ciryl Gane – bo o nim oczywiście mowa – nie miał wielu okazji na sparingi z kameruńskim Predatorem. Zapytany bowiem o nie w zeszłym roku, Kameruńczyk stwierdził, że gdy Francuz pojawił się w klubie, on sam mieszkał już na stałe w Las Vegas.

Nie znaczy to jednak, że obaj nie mieli okazji skrzyżować na sali rękawic. Gdy bowiem Ngannou wrócił na kilka tygodni do Paryża, zawitał do MMA Factory, tam właśnie poznając Gane.

– To bardzo dobry gość – powiedział w zeszłym roku Predator, zapytany o sparingi z Francuzem. – Bardzo dobry zawodnik. Dobra szybkość.
– Za pierwszym razem byłem pod bardzo dużym wrażeniem, bo na ogół dominowałem sparingpartnerów swoja szybkością. Natomiast z nim po raz pierwszy musiałem pokonać pewne… Wracałem wtedy po wakacjach i miałem duże problemy z jego szybkością. Porusza się, jest bardzo inteligentny.

– Będzie oczywiście świetnym zawodnikiem w dywizji. Ma perspektywy.

Teraz natomiast światło dzienne ujrzały za sprawą Le Seuer migawki z kameruńsko-francuskiego sparingu… Wyglądało to tak:

Rozpędzony serią trzech pierwszorundowych nokautów Francis Ngannou powróci do oktagonu już w sobotę, w ramach gali UFC 249 mierząc się w szalenie ważnym dla układu sił w kategorii ciężkiej pojedynku – zdaniem wielu: eliminatorze – z Jairzinho Rozenstruikiem.

Kameruńczyk nie ma żadnych wątpliwości, że zwycięstwo z Surinamczykiem zagwarantuje mu powrót do mistrzowskiej rozgrywki.Z kolei mogący pochwalić się już trzema zwycięstwami w UFC – z czego dwoma przez poddanie – Ciryl Gane miał powrócić do akcji w kwietniu, stając naprzeciwko Shamila Abdurakhimova. Jednak z powodu odmy płucnej zmuszony był wycofać się z występu. Póki co nie ma zaplanowanej walki.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz darmowy zakład 50 PLN

*****

„Nie rozumie, o co tu chodzi!” – Chael Sonnen krytycznie o Janie Błachowiczu i… Dominicku Reyesie

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply