UFC

Merab Dvalishvili wymęczył w klinczu apatycznego Jose Aldo

Merab Dvalishvili odniósł najcenniejsze zwycięstwo w karierze, podczas gali UFC 278 pokonując Jose Aldo.
W bardzo ważnym dla układu sił w kategorii koguciej starciu Merab Dvalishvili (15-4) pokonał na punkty niegrzeszącego aktywnością Jose Aldo (31-8).
W pierwszej rundzie Brazylijczyk był niezwykle cierpliwy i wyrachowany, skupiając się na obronie przed obaleniami – wybronił wszystkie podejścia Gruzina – i polując na pojedyncze akcje i króciutkie kombinacje. Dvalishvili był aktywniejszy, wyprowadzając znacznie więcej ataków. Pod kątem celności różnica nie była jednak duża.

W drugiej rundzie Aldo był nieco skuteczniejszy w dystansie, ale mnóstwo czasu spędził plecami na siatce, unieruchomiony tam i obijany kolanami przez Dvalishviliego. Brazylijczyk niewiele sobie może z tego robił, ale wizualnie nie wyglądało to dobrze.W trzeciej rundzie także to Dvalishvili był znacznie aktywniejszy. Walczący ze wstecznego, oddający pole Aldo chwilami prezentował się świetnie pod kątem defensywy stójkowej i zapaśniczej, ale ofensywy z jego strony było jak na lekarstwo. W końcówce ponownie spędził sporo czasu na ogrodzeniu, tam męczony przez Gruzina.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Sędziowie wskazali jednogłośnie na odnoszącego ósme zwycięstwo z rzędu Meraba Dvalishviliego w stosunku 2 x 29-28, 30-27.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button