UFC

Merab Dvalishvili odpowiedział na wyzwanie ze strony Cory’ego Sandhagena!

Merab Dvalishvili odpowiedział na wyzwanie, jakie po zwycięstwie z Marlonem Verą w walce wieczoru gali w San Antonio rzucił mu Cory Sandhagen.

W walce wieczoru sobotniej gali UFC Fight Night w San Antonio Cory Sandhagem po profesorsku rozprawił się z Marlonem Verą. Mieszając niezwykle kreatywną i aktywną grę stójkową z obaleniami, kompletnie zneutralizował ofensywne poczynania Ekwadorczyka, zwyciężając na kartach sędziowskich.

Pokonawszy Chito, Amerykanin nie pozostawił najmniejszych wątpliwości, z kim chciałby skrzyżować rękawice w kolejnym starciu. Jego wybór padł na rozpędzonego serią dziewięciu zwycięstw Meraba Dvalishviliego, który przed dwoma tygodniami koncertowo zdemontował Petra Yana.

Wyzwaniu temu ze strony Sandhagena Gruzin przysłuchiwał się zresztą z trybun, reagując na nie bardzo entuzjastycznie.

W podobne tony Maszyna uderzył w wywiadzie, jakiego po zakończeniu gali udzielił Megan Olivi.

– Bardzo podoba mi się to zestawienie, bo to świetny zawodnik o wysokich umiejętnościach – powiedział o potencjalnym starciu z Sandhagenem. – Teraz może awansuje na 3. miejsce w rankingu, więc podoba mi się ta walka.

– Mój przyjaciel (Aljamain Sterling) jest mistrzem, więc chętnie wyczyszczę dywizję. To byłoby nowe wyzwanie. Chce ze mną walczyć i to ma sens. Jestem gotowy w dowolnym momencie.

– Jest dobry. Bardzo techniczny. Dobra praca na nogach. Ma jiu-jitsu. Potwierdził swoją klasę. Pomimo że ja pokonałem Petra (Yana), a on z nim przegrał, to go nie lekceważę. To niebezpieczny, dobry zawodnik. Udowodnił to dzisiaj, pokonując Chito Verę. Rzucił mi wyzwanie, więc chcę z nim walczyć. Jestem naprawdę głodny!

Sklasyfikowany na 1. miejscu w rankingu 135 funtów Merab Dvalishvili uchodzi za najważniejszego pretendenta do pasa mistrzowskiego, ale jako że na tronie dywizji zasiada jego przyjaciel Aljamain Sterling, Gruzin do walki o pas się nie garnie. Może się to jednak niebawem zmienić – pod warunkiem, że w maju na UFC 288 Henry Cejudo pokona Funk Mastera.

Ten sondaż jest zakończony (od 1 rok).

Cory Sandhagen vs. Merab Dvalishvili - kto wygrałby?

Merab Dvalishvili
70.12%
Cory Sandhagen
29.88%

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button