Menadżer Stipe Miocica: „Mistrz nie powinien wybierać sobie rywali”

Sztab Stipe Miocica poddaje krytyce decyzję Fabricio Werduma o wycofaniu się z mistrzowskiej walki na gali UFC 196.

Jeszcze wczoraj Stipe Miocic stał u bram nieba, przygotowując się do zastąpienia kontuzjowanego Caina Velasqueza w swojej wymarzonej walce o pas mistrzowski, a tymczasem dzisiaj jak grom z jasnego nieba gruchnęła wiadomość, że i niedoszły, jak już teraz wiemy, rywal chorwackiego Amerykanina, Fabricio Werdum, wycofał się z gali UFC 196.

Jesteśmy niezwykle rozczarowani na wieść o wycofaniu się Werduma z walki.

– powiedział menadżer Miocica, Greg Kalikas, dla portalu MMAfighting.com.

Jeśli jest wystarczająco zdrowy, aby bronić pasa przeciwko Cainowi, nie potrafimy zrozumieć, dlaczego nie jest wystarczająco zdrowy, aby walczyć ze Stipe, który miałby tylko 12 dni na przygotowanie się do walki.

Kalikas nawiązał w ten sposób do wywiadu dla MMAFighting, w którym Brazylijczyk stwierdził, że gdyby Velasquez został w rozpisce, również i on zdecydowałby się walczyć – pomimo trapiących go kontuzji. Tłumaczenie słów Vai Cavalo z portugalskiego na angielski zdążył już zresztą podważyć menadżer Brazylijczyka, Ali Abdelaziz, który stwierdził, że jego klient powiedział, że gdyby był zdrowy, mógłby walczyć z każdym.

Reprezentujący zawodnika z Cleveland Kalikas skrytykował postawę Brazylijczyka, poddając w wątpliwość, jakoby rzeczywiście kontuzje były powodem jego wycofania się z gali.

Mistrz nie powinien wybierać sobie rywali. Prawdziwy mistrz walczy z każdym. Jeśli nie jest gotowy na walkę ze Stipe, który ma krótki obóz, mamy wierzyć, że walczyły z nim, gdyby Stipe miał pełny obóz treningowy za sobą? Nie, nie zrobiłby tego… a to wygląda źle dla niby najlepszego ciężkiego na świecie. Możemy tylko liczyć, że Werdum 'wyleczy’ się szybko i zgodzi się na walkę ze Stipe raczej wcześniej niż później.

W rozmowie z MMajunkie Kalikas posunął się nawet o krok dalej:

Jeśli jesteś mistrzem i jesteś wystarczająco zdrowy, aby walczyć, ale odmawiasz, bo nie podoba ci się zestawienie z konkretnym rywalem, powinieneś być pozbawiony pasa.

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply