UFC

Max Holloway vs. Calvin Kattar walką wieczoru styczniowej gali UFC FN

Walka Maxa Hollowaya z Calvinem Kattarem zwieńczy pierwszą noworoczną galę UFC.

Świetnie zapowiadające się starcie w czubie kategorii piórkowej – być może eliminator do walki o złoto – pomiędzy byłym mistrzem Maxem Hollowayem (21-6) i Calvinem Kattarem (22-4) uświetni zaplanowaną na 16 stycznia galę UFC Fight Night. Będzie to pierwsza gala spod szyldu amerykańskiego giganta w 2020 roku. Nie wiadomo póki co, czy odbędzie się w Las Vegas, czy też w Abu Zabi.

Pojedynek został oficjalnie ogłoszony przez organizatorów.

Hawajczyk nie będzie miło wspominał dwóch ostatnich walk, stoczonych z Alexandrem Volkanovskim. W grudniu ubiegłego roku Australijczyk strącił go z tronu wagi piórkowej, zwyciężając jednogłośną decyzją, a podczas lipcowej gali UFC 251 w pierwszej obronie złota zadał Błogosławionemu kolejną porażkę, tym razem niejednogłośną decyzją. Ostatnio w glorii zwycięzcy Max Holloway był widziany w lipcu ubiegłego roku, pokonując na pełnym dystansie Frankiego Edgara. Powrócił wówczas na zwycięskie tory po nieudanej próbie podboju 155 funtów, zakończonej porażką na punkty z Dustinem Poirierem.
Rywalizujący w UFC od 2017 roku Calvin Kattar wygrał sześć z dotychczasowych ośmiu pojedynków, jakie stoczył w oktagonie, jedynych porażek doznając jednogłośnymi decyzjami z Renato Moicano i Zabitem Magomedsharipovem. Obecnie znajduje się na fali dwóch zwycięstw, obu odniesionych w 2020 roku. W maju znokautował Jeremy’ego Stephensa, a w lipcu jednogłośnie wypunktował Dana Ige.

Obaj zawodnicy to niemal wyłącznie uderzacze, wobec czego najprawdopodobniej właśnie szermierka na pięści i kopnięcia przesądzi. Kattarowi może bardzo przydać się spora przewaga zasięgu, ale czy znajdzie też odpowiedź na ruchliwość, aktywność i żelazną kondycję Hollowaya?Przewidywane kursy bukmacherskie:

Max Holloway – 1.50
Calvin Kattar – 2.50

Wstępny typ:

Max Holloway

Rozpiska UFC Fight Night

Walka wieczoru

145 lbs: Max Holloway (21-6) vs. Calvin Kattar (22-4)

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

Koszulki Lowking.pl dostępne w sprzedaży!

Powiązane artykuły

Komentarze: 4

  1. Jedna z najtrudniejszych walk do typowania w ostatnim czasie. Z jednej strony Kattar z drugiej Holloway. Od razu przypomniała mi się walka Moicano z Calvinem i zwycięstwo tego pierwszego. Czy Max zawalczy podobnie jak Carneiro z Kattarem i z nim wygra? Na pewno będę musiał przypomnieć sobie ten pojedynek, ale o ile dobrze pamiętam walka toczyła się tylko w stójce. Tym niemniej coś każe mi widzieć w roli faworyta Calvina. Mam wrażenie, że Max lepszy już nie będzie a kto wie czy nie obserwujemy w ostatnich walk jego regresu. Natomiast bardzo dobrze ogląda się Bostończyka. Mega czekam.

  2. Przypomnijmy sobie z kim i w jaki sposób Kalvin przegrywał w UFC – Zabit i Renato okrutnie go okopywali. Max kopie od wielkiego dzwona, a wchodzenie w wymiany bokserskie z Kattarem może sie dla niego źle skończyć (przekonał się o tym Stevens). Myślę, że sama presja Maxa to będzie za mało – będzie musiał urozmaicić swoją grę o kopnięcia (vide Conor vs Diaz 2) i może jakieś próby obaleń (czy Max kiedykolwiek kogoś obalił?). Mimo wszystko – faworyzuje Kattara.

  3. Byłbym w sporym szoku gdyby Max obalił Calvina. Chyba ani jednej próby nie był w stanie sfinalizował Dan Ige. Natomiast czy same postraszenie obaleniami w wykonaniu Maxa jest potrzebne mając na uwadze bardzo dobrą defensywę zapaśniczą Kattara? Nie sądzę.

Dodaj komentarz

Back to top button