UFC

Max Holloway vs. Brian Ortega na UFC 231

UFC podjęło drugą próbę doprowadzenia do walki o złoto kategorii piórkowej pomiędzy Maxem Hollowayem i Brianem Ortegą – tym razem podczas gali UFC 231.

Wedle nieoficjalnych doniesień portalu MMAJunkie.com, uporawszy się z problemami zdrowotnymi, Max Holloway (19-3) stanie do walki z Brianem Ortegą (14-0) podczas gali UFC 231, która odbędzie się 8 grudnia w Toronto.
Walka obu była pierwotnie zestawiona na lipcową galę UFC 226, ale na kilka dni przed wydarzeniem Hawajczyk był zmuszony do wycofania się z gali z powodu problemów zdrowotnych – natomiast T-City nie był zainteresowany wzięciem zastępstwa w osobie Jeremy’ego Stephensa.

Poniżej wstępna analiza jeszcze z zapowiedzi pojedynku na UFC 226.

Pretendent poczynił ogromne postępy w stójce, gdzie jego ręce wyglądają znacznie lepiej niż jeszcze kilka walk temu. Mordercze tempo, jakie narzuca, ciężkie ręce oraz tytanowa szczęka i niezłomna wola – a wszystko to uzupełnione żelazną kondycją – mogą stanowić nie lada problem dla Hawajczyka, który jak ognia zmuszony będzie wystrzegać się nie tylko parteru, ale nawet klinczu. W walce na chwyty Ortega nie ma bowiem sobie równych. Z drugiej zaś strony, Holloway posiada znacznie bogatszy arsenał stójkowy, pracą na nogach dusząc parterowe zapędy swoich rywali. Nie uderza może szczególnie mocno, ale jest piekielnie aktywny i podobnie jak Ortega dysponuje granitową szczęką i rewelacyjną kondycją. Na nogach powinien rozdawać karty.

Rozpiska UFC 231

Walka wieczoru

145 lbs: Max Holloway (19-3) vs. Brian Ortega (14-0)

Pozostałe

155 lbs: Gilbert Burns (13-3) vs. Olivier Aubin-Mercier (11-3)

*****

Typowanie UFC FN 135 – Gaethje vs. Vick

Powiązane artykuły

Back to top button