UFC

Mateusz Rębecki wraca do akcji! Rebeasti zmierzy się z Joelem Alvarezem na UFC Vegas!

Mateusz Rębecki stanie przed największym wyzwaniem w dotychczasowej karierze, mierząc się w kwietniu na UFC Vegas z Joelem Alvarezem.
Kroczący od dominującego zwycięstwa do dominującego zwycięstwa Mateusz Rębecki (19-1) powraca do oktagonu UFC. Polak wystąpi na gali UFC Fight Night, która odbędzie się 27 kwietnia w Las Vegas, gdzie weźmie się za łby z Joelem Alvarezem (20-3).
Niewykluczone, że na szali walki znajdzie się awans do czołowej piętnastki rankingu wagi lekkiej.

Co ciekawe, podczas tej gali w oktagonie obejrzymy też innego Polaka – Michał Figlak zmierzy się z Austinem Hubbardem. Zapowiedź walki – tutaj.


ZGARNIJ 400 PLN ZA WYGRANĄ KHALIDOVA LUB ADAMKA


Mateusz Rębecki utorował sobie drogę pod sztandar UFC poprzez serię Contender Series, poddając tamże w 2022 roku Rodrigo Lidio. W zeszłym roku stoczył trzy walki w oktagonie amerykańskiego giganta, wszystkie wygrywając w dominującym stylu. Najpierw sponiewierał na pełnym dystansie Nicka Fiore, potem w drugiej rundzie zafundował pierwszą w karierze porażkę przed czasem Loikowi Radzhabovowi, by wreszcie ostatnio poddać w pierwszej odsłonie Roosevelta Robertsa.

30-letni El Fenomeno wojuje w oktagonie UFC od 2019 roku, mogąc pochwalić się tamże bilansem 5-2. Przegrywał wyłącznie z Damirem Ismagulovem w debiucie oraz Armanem Tsarukyanem w 2022 roku. Ostatnio był widziany w akcji w lipcu zeszłego roku, poddając Marca Diakiese. Wcześniej pokonywał też między innymi Thiago Moisesa czy Joego Duffy’ego.Joel Alvarez to ogromny lekki – nie zawsze robi wagę… – który będzie miał nad Mateuszem Rębeckim zdecydowaną przewagę gabarytów – wzrostu o 22 centymetry i zasięgu ramion o 28 centymetrów. Owszem, Polak przez całą karierę wojuje z większymi od siebie przeciwnikami, ale z tak ogromnym jeszcze w szranki nie stawał. Rebeasti będzie niewątpliwie musiał uważać na ciosy proste, kolana oraz lowkingi Hiszpana, a także jego parter – El Fenomeno jest aktywny z pleców i lubuje się we wszelkiego rodzaju frontalnych duszeniach, na które narażeni są szukający obaleń zawodnicy.

Z drugiej zaś strony, Mateusz powinien rozdawać karty pod kątem szybkości oraz zapasów – z defensywy przed obaleniami Alvarez zdecydowanie bowiem nie słynie, chętnie walcząc z pleców. Wydaje się natomiast, że Rebeasti posiada narzędzia, aby z góry co najmniej skontrolować Alvareza, nie dając się złapać w żadne poddanie czy przetoczyć.

Szczegółowa zapowiedź i typ w poniższym nagraniu:

Mateusz Rębecki vs. Joel Alvarez - kto wygra?

Przewidywane kursy bukmacherskie


Mateusz Rębecki – 1.70
Joel Alvarez – 2.15

Wstępny typ

Mateusz Rębecki

Rozpiska UFC FN

125 lb: Karine Silva (17-4) vs. Ariane Lipski (17-8)
265 lb: Jhonata Diniz (6-0) vs. Austen Lane (12-4)
155 lb: Maheshate Hayisaer (9-3) vs. Gabriel Benitez (23-11)
155 lb: Mateusz Rębecki (19-1) vs. Joel Alvarez (20-3)
155 lb: Austin Hubbard (15-7) vs. Michał Figlak (8-1)
265 lb: Dontale Mayes (10-6) vs. Caio Machado (8-2-1)
155 lb: James Llontop (14-2) vs. Gabe Green (11-5)

Wszystkie walki UFC można obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – KAŻDY DO 100 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button