KSWPolskie MMA

„Mateusz może być nawet bardziej wkurzony niż Borys” – Marian Ziółkowski zdradził, co powiedział Mateuszowi Gamrotowi po walce z Borysem Mańkowskim

Marian Ziółkowski opowiedział o krótkiej rozmowie z Mateuszem Gamrotem po zwycięstwie z Borysem Mańkowskim.
Gdy ogłoszono werdykt sędziowski przyznający mu jednogłośnie zwycięstwo nad Borysem Mańkowskim w walce wieczoru gali KSW 66 w Szczecinie, mistrz wagi lekkiej Marian Ziółkowski ruszył w kierunku narożnika pokonanego rywala. Dostrzegł tam bowiem Mateusza Gamrota – byłego podwójnego mistrza polskiego giganta i swojego ostatniego pogromcę, jeszcze z 2020 roku.
Obaj zawodnicy podali sobie ręce, z uśmiechem wymieniając kilka zdań. O czym rozmawiali? O to warszawiaka zapytano podczas konferencji prasowej po gali…

– Powiedziałem, że wygrałem tę walkę, ale że była bardzo wyrównana – zdradził Marian. – Wiadomo, że Borys będzie bardzo wkurzony, ale wydaje mi się, że chyba bardziej wkurzony może być Mateusz, bo też widziałem w wywiadach zapowiadał… Powiedział, że Borys wygra to na 100%, więc troszeczkę podważyłem 100% Mateusza Gamrota. Myślę, że on mógł być bardziej wkurzony.Golden Boy nawiązał do wypowiedzi Gamera, który w rozmowie z Filipem Sadowskim zaznaczył co prawda, że jest to sport i wydarzyć może się wszystko, ale jednocześnie szanse swojego przyjaciela na sięgnięcie po pas wagi lekkiej wycenił na 100%, przekonując, że warszawiak będzie dla niego idealnym rywalem.

– Też niepotrzebnie robił presję swojemu przyjacielowi, mówiąc, że wygra to na 100% – kontynuował Marian. – Ja nigdy bym nie powiedział – ktokolwiek by się bił, mój brat, mój przyjaciel – nigdy nie powiedziałbym w wywiadzie, że wygra na 100%, bo nikt nie wie, czy ktoś wygra. A już robi się presję na drugiej osobie.
– Ale powiem tak – Mateusz ma wielkie ambicje i dzięki tym ambicjom jest tam, gdzie jest, więc nie dziwię mu się. Ale taki jest sport. Nie zawsze musi być tak, jak ktoś chce.

Wspomniane starcie kudowianina z Marianem Ziółkowskim z 2020 roku było jego ostatnim pod sztandarem KSW. Obecnie Gamer może pochwalić się bilansem 3-1 w UFC, ze wszystkimi zwycięstwami odniesionymi przed czasem. Serią tą utorował sobie drogę na 12. miejsce w rankingu kategorii lekkiej.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Gamrot zabrał już głos na temat werdyktu w walce wieczoru KSW 66, nie zgadzając się z nim. Na poparcie swojej tezy przytoczył między innymi statystyki pojedynku.

Cały wywiad z Marianem Ziółkowskim poniżej (za Przeglądem Sportowym).

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Komentarze: 1

  1. Moim zdaniem Borys był bardzo dobrze przygotowany, zabrzmi to śmiesznie ale przegrał bo za bardzo chciał wygrać jakby głupio to nie brzmiało, za rzadko się cofał, nie przepuszczał ciosów, nie wpuszczał w ogóle na siebie Ziółkowskiego, albo chwilkę stał w miejscu w dystansie Ziółkowskiego albo cisnął szarżą na wprost. Oczywiście były obalenia ale im dłużej walka trwała tym jego akcje były coraz bardziej przewidywalne dla mistrza, otrzymał wiele niskich kopnięć, kombinacji 1 2.

Dodaj komentarz

Back to top button