Mateusz Gamrot wyleciał do ATT, chce walczyć u boku Jana Błachowicza na UFC 259

Były podwójny mistrz KSW wojujący obecnie pod sztandarem UFC Mateusz Gamrot rozpoczął przygotowania do drugiego występu w oktagonie.

Od dłuższego już czasu Mateusz Gamrot zapowiadał, że na początku stycznia wyleci do Stanów Zjednoczonych, aby tam, w American Top Team na Florydzie, szlifować formę przed drugim występem w UFC. W czwartek kudowianin słowa zamienił na czyny, wyruszając w podróż do Ameryki, na dowód czego poniższe zdjęcie z lotniska we Frankfurcie.

W American Top Team Gamer gościł już kilkukrotnie, niezwykle treningi tam sobie chwaląc. W klubie tym trenują między innymi Jorge Masvidal, Dustin Poirier, Renato Moicano czy Edson Barboza, a także Polacy Joanna Jędrzejczyk i Krzysztof Jotko. W ATT do pierwszej obrony złota wagi koguciej UFC – przed zakusami Aljamaina Sterlingaprzygotowywał będzie się też Petr Yan.

Opuściwszy szeregi KSW w zeszłym roku, Mateusz Gamrot zadebiutował pod sztandarem UFC podczas październikowej gali w Abu Zabi. Po wyrównanym pojedynku przegrał jednak niejednogłośną decyzją sędziowska z również debiutującym w oktagonie Guramem Kutateladze, który zastąpił pierwotnie wyszykowanego dla Polaka Magomeda Mustafaeva.
– Plan (na 2021 rok) jest prosty: wygrać każdą nadchodzącą walkę – powiedział Mateusz w czwartkowej odsłonie magazynu Koloseum. – Prawda jest taka, że tak na dobrą sprawę na dniach wylatuję do American Top Team, aby rozpocząć swój kolejny obóz przygotowawczy.

Polski zawodnik ma też już na oku konkretna galę, podczas której chciałby zawitać do oktagonu.

– Chciałbym zawalczyć w lutym, marcu – powiedział. – Ostatnio potwierdziły się doniesienia i oficjalnie zostało podane, że Janek bije się 6 marca z Adesanyą (na UFC 259), więc fajnie byłoby trafić na tę samą kartę i zawalczyć 6 marca. To jest osiem tygodni, więc dla mnie byłoby świetnie.– Gdyby wszystko szło fajnie, to chciałbym trzy walki stoczyć w 2021 roku.

Nie wiadomo póki co, kto będzie rywalem Mateusza Gamrota w drugim występie w UFC.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

Koszulki Lowking.pl dostępne w sprzedaży!

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply