KSWPolskie MMA

Mateusz Gamrot vs. Renato Gomes Gabriel na KSW 36

Mistrz kategorii lekkiej KSW Mateusz Gamrot zmierzy się z Renato Gomesem Gabrielem na gali KSW 36 w Zielonej Górze.

W swojej pierwszej obronie pasa mistrzowskiego kategorii lekkiej Mateusz Gamrot (11-0) skrzyżuje rękawice ze zwycięzcą turnieju, który największa polska zorganizowała wspólnie z Aspera Fighting Championship, Renato Gomesem Gabrielem (19-8). Pojedynek odbędzie się 1 października w Zielonej Górze na gali KSW 36. Informację o zestawieniu podano w programie Puncher.

Pezinho wygrał ostatnie trzy walki – w tym dwie na wspomnianym turnieju – podnosząc się po słabej serii, jaką zakończył 2015 rok. Z pięciu poprzednich walk przegrał bowiem aż cztery.

Gamer ostatnio widziany był w klatce na gali KSW 35, pokonując Mansoura Barnaouiego i zdobywając pas mistrzowski kategorii lekkiej. Było to jego siódme zwycięstwo pod banderą największej polskiej organizacji.

29-letni Brazylijczyk to przede wszystkim stójkowicz, choć nawet w tej płaszczyźnie nie prezentuje jakichś wybitnych umiejętności. Jego defensywa jest dziurawa jak szwajcarski ser, a w płaszczyźnie zapaśniczej przewaga polskiego mistrza powinna być gargantuiczna.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button