Mateusz Gamrot vs. Norman Parke 3 na lipcowej gali KSW 53

Podczas lipcowej gali KSW Mateusz Gamrot i Norman Parke skrzyżują rękawice po raz trzeci.

Mateusz Gamrot (15-0) i Norman Parke (28-6-1) staną do walki po raz trzeci. Trylogia odbędzie się podczas zaplanowanej na 11 lipca gali KSW 53 w studio.

O trzecim zestawieniu polsko-irlandzkim – które odbędzie się na dystansie pięciu rund, z tytułem mistrzowskim wagi lekkiej na szali – poinformowano w programie Oktagon Live Kanału Sportowego.

Obaj zawodnicy zmierzyli się po raz pierwszy w maju 2017 roku przy okazji gali KSW 39 na Stadionie Narodowym. Polak pokonał Irlandczyka z Północy jednogłośną decyzją sędziowską.

Do rewanżu doszło pięć miesięcy później na KSW 40. Starcie zakończyło się wynikiem no-contestStormin nie był bowiem w stanie go kontynuować po przypadkowych palcach w oko ze strony Gamera. Po walce doszło do mocnych przepychanek w klatce.
Niepokonany na zawodowej scenie Gamer nie był widziany w akcji od grudnia 2018 roku, gdy rozbił na pełnym dystansie Klebera Koike Erbsta, sięgając po drugi pas mistrzowski – kategorii piórkowej. Wcześniej natomiast poddał Grzegorza Szulakowskiego.

W 2019 roku kudowianin nie zawitał ani razu do klatki polskiego giganta, tocząc kontraktowe boje KSW. Na początku roku doszedł jednak z organizacją do porozumienia. W kontrakcie pozostały mu dwie walki.
Norman Parke wygrał pięć ostatnich starć, w tym cztery pod flagą KSW. We wrześniu ubiegłego roku w ramach gali KSW 50 pokonał niejednogłośnie Marcina Wrzoska, zdobywając tymczasowy tytuł mistrzowski wagi lekkiej. Wcześniej w pokonanym polu zostawiał natomiast Artura Sowińskiego czy Borysa Mańkowskiego.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

Justin Gaethje 2.0 – największe zagrożenie dla Khabiba Nurmagomedova?

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply