UFC

Mateusz Gamrot pomimo porażki awansował w rankingu wagi lekkiej UFC!

Nie zaszkodziła pozycji Mateusza Gamrota w rankingu UFC sobotnia porażka z Beneilem Dariushem w ramach gali UFC 280.
A jednak! Pomimo iż w sobotę podczas gali UFC 280 w Abu Zabi przegrał jednogłośną decyzją sędziowską z Beneilem Dariushem, Mateusz Gamrot nie tylko nie stracił swojego miejsca w rankingu, ale wręcz awansował o jedno oczko. Jak to możliwe?

Otóż, przed galą w Abu Zabi w wadze lekkiej panowało bezkrólewie. Zakończyła je dominująca wygrana Islama Makhacheva z Charlesem Oliveirą. W ten sposób Dagestańczyk trafił na tron, co automatycznie zapewniło awans zawodnikom sklasyfikowanym niżej.
Odniósłszy ósme już zwycięstwo z rzędu, Beneil Dariush przesunął się o dwa miejsca – z pozycji 6. na 4.

Pozycji Gamera może zagrozić grudniowe starcie pomiędzy Armanem Tsarukyanym i Damirem Ismagulovem, szczególnie jeśli obronną ręką wyjdzie z niego ten ostatni.

W rankingu P4P nowy dagestański mistrz wagi lekkiej, który nie ukrywa, że jego celem jest miejsce pierwsze, zadebiutował na pozycji 3., tuż za Israelem Adesanyą i Alexandrem Volkanovskim. Najprawdopodobniej w lutym Makhachev stoczy z Volkanovskim walkę nie tylko w pierwszej obronie pasa 155 funtów, ale także o miano numeru jeden P4P.Zestawienie rankingów wszystkich kategorii wagowych znaleźć można tutaj.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Komentarze: 1

Dodaj komentarz

Back to top button