UFC

Mateusz Gamrot jest lepszy od Dustina Poiriera i Michaela Chandlera? Beneil Dariush nie ma wątpliwości!

Nie zasypia gruszek w popiele Beneil Dariush przed sobotnim starciem z Mateuszem Gamrotem, nie szczędząc Polakowi komplementów.
O żadnej złej krwi w drodze do walki Mateusza Gamrota z Beneilem Dariushem, która odbędzie się w sobotę w Abu Zabi w ramach gali UFC 280, mówić nie sposób. Obaj zawodnicy są co prawda pewni swoich umiejętności – a zatem i zwycięstwa – ale jednocześnie darzą się dużym szacunkiem.

Amerykanin udowodnił to po raz kolejny, udzielając wywiadu portalowi BJPenn.com.

– To kawał zawodnika, który świetnie miesza płaszczyzny i jest naprawdę twardy – powiedział o Polaku. – Był mistrzem wag lekkiej i piórkowej w KSW i ma duży potencjał.
– Mam takie poczucie, że mamy teraz starą gwardię i nową gwardię. On jest właśnie jedną z pierwszych generacji nowej gwardii. Uważam, że to zawodnik Top 5.

Beneil Dariush nie ukrywa, że pierwotnie celował w starcia z bardziej medialnymi nazwiskami w osobach Dustina Poiriera i Michaela Chandlera. Żaden z nich zainteresowany taką konfrontacją jednak nie był. Ostatecznie obaj staną naprzeciwko siebie podczas listopadowej gali UFC 281 w Nowym Jorku.

Benny zastrzegł jednak, że nie czuje się rozczarowany zestawieniem z Gamerem, choć zdaje sobie doskonale sprawę, że więcej medialnie zyskałby na starciu z Diamentem lub Ironem.

– Tych gości nazwałbym właśnie starą gwardią – powiedział o Poirierze i Chandlerze. – Pomimo iż ciągle są wysoko w rankingu, uważam, że ten gość jest… Tak, myślę, że jest lepszy od nich. Albo na takim samym poziomie, albo lepszy od nich. Możliwość walki z kimś mocnym jest ważna.– Oczywiście nie przyniesie mi ona takiego rozgłosu, bo Poirier jest już wielką supergwiazdą, a Chandler ma na takową zadatki. Jeśli wygra z Poirierem, to też zostanie supergwiazdą.

Irański Amerykanin od dawna nie ukrywał, że był pod wielkim wrażeniem ostatniego pojedynku Mateusza Gamrota, który w czerwcu po fantastycznym widowisku zapaśniczym wypunktował Armana Tsarukyana.

– Gdy obejrzałem tę walkę, chciałem od razu z nim walczyć – przyznał. – Zapowiadało się bowiem na naprawdę ciekawe starcie.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

– Oczywiście czekanie na gościa z czołówki byłoby rozsądną decyzją, ale jako sportowiec, oglądając jego walkę z Armanem, aż zacząłem walkę z cieniem, mówiąc żonie, że muszę wyjść i pobiegać. Ta walka była inspirująca, a chcę walczyć właśnie z gośćmi, którzy mnie inspirują i którzy podnoszą mój poziom. A on jest właśnie jednym z takich gości.

– Jest pierwszą generacją nowej gwardii, a uważam, że ci goście będą lepsi od starej gwardii, będą bardziej wszechstronni. Muszę więc być w stanie ich zatrzymać.
Pomimo dużego doświadczenia w UFC, gdzie wojuje od prawie dekady, mogąc pochwalić się piętnastoma zwycięstwami w dwudziestu pojedynkach i serią siedmiu aż zwycięstw, Beneil Dariush nie jest bukmacherskim faworytem w starciu z Mateuszem Gamrotem. Reprezentant Kings MMA jest jednak pewny swego.

– Zamierzam go skończyć, tak to widzę – stwierdził. – Skończę go. Cokolwiek się trafi, ale jestem mocno przekonany, że go skończę.

Szczegółową analizę i typ na walkę Gamrot vs. Dariush przedstawiliśmy – tutaj.

Cały wywiad poniżej.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Komentarze: 1

Dodaj komentarz

Back to top button