Mateusz Gamrot po pierwszym treningu w American Top Team

Mateusz Gamrot zawitał już do American Top Team, gdzie szlifuje formę między innymi z mistrzem wagi koguciej Petrem Yanem.

Mateusz Gamrot dotarł już American Top Team w Coconut Creek na Florydzie, gdzie będzie przygotowywał się do drugiego występu pod sztandarem UFC. Poinformował o tym za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Dla polskiego zawodnika wizyty w ATT stają się powoli rytuałem – również bowiem na początku ubiegłego roku zawitał na Florydę, przez kilka tygodni szlifując formę w tym największym – przynajmniej pod kątem liczy filii – klubie w Stanach Zjednoczonych.

Były mistrz kategorii piórkowej i lekkiej KSW odbył też już pierwsze treningi na matach ATT. Na poniższym zdjęciu widzimy go w otoczeniu trzech zawodników kategorii koguciej: mistrza UFC Petra Yana, kompana Rosjanina Denisa Lavrentyeva oraz wojującego w UFC Pedro Munhoza. Pierwszy i ostatni szlifują już formę pod konkretne walki – Petr Yan zmierzy się 6 marca w pierwszej obronie złota z Aljamainem Sterlingiem, a Brazylijczyk pójdzie 13 lutego w tany z Jimmiem Riverą.
Wydaje się zresztą, że szczególnie dla Sybiraka wizyta Gamera w ATT może okazać się cenna, bo polski zawodnik to – podobnie jak Sterling – świetny zapaśnik, kapitalnie odnajdujący się we wszelkiego rodzaju kotłach zapaśniczych i kulankach parterowych.

Ponadto nasz zawodnik w ATT może trenować z Jorge Masvidalem, Edsonem Barbozą, Renato Moicano, Alexandrem Shabliym, Mike’iem Davisem czy Adriano Moraesem. W najbliższych tygodniach w klubie zabraknie natomiast Dustina Poiriera, który wyleciał do Abu Zabi na walkę z Conorem McGregorem, oraz trenera Mike’a Browna, który poleciał razem z nim.

W swoim debiutanckim starciu pod sztandarem UFC Mateusz Gamrot w październiku ubiegłego roku przegrał niejednogłośną decyzją z Guramem Kutateladze. Pojedynek był jednak niezwykle wyrównany, a obaj zawodnicy wzbogacili się o dodatkowe $50 tys. w ramach bonusu za Walkę Wieczoru.Do akcji kudowianin chciałby powrócić 6 marca przy okazji gali UFC 259 w Las Vegas, gdzie do pierwszej obrony złota wagi półciężkiej stanie Jan Błachowicz, mierząc się z Israelem Adesanyą. Czy jednak matchmakerzy UFC wyjdą naprzeciw jego oczekiwaniom i kto będzie rywalem Gamera, póki co nie wiadomo.
Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

Koszulki Lowking.pl dostępne w sprzedaży!

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

1 Comment

  1. czungumangu

    11 stycznia 2021 at 22:57

    Może Gamrot wreszcie przejrzy na oczy. Na zdjęciu jest z trzema kogucimi. Goście dwie wagi niżej, a gabaryty praktycznie tożsame, a od Munhoza nawet mniejszy.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply