KSWPolskie MMA

Materla vs. Janikowski i Askham vs. Wójcik na KSW 45 – Mamed Khalidov wakuje pas

Podczas gali KSW 45 w Londynie dojdzie do hitowo zapowiadającego się starcia pomiędzy Damianem Janikowskim i Michałem Materlą.

Po ponad dwóch latach bez obrony Mamed Khalidov zwakował pas mistrzowski kategorii średniej. W 4-osobowym turnieju powalczą o niego podczas gali KSW 45 w Londynie Damian Janikowski (3-0), Marcin Wójcik (11-5), Michał Materla (26-6) i Scott Askham (16-4).

W półfinałach rękawice w Londynie skrzyżują Janikowski z Materlą i Askham z Wójcikiem.

Informację przekazał portal MMAFighting.com.
Nie mogę walczyć tak często, jak walczyłem, gdy byłem młody – a nie chcę blokować najmocniejszy dywizji w KSW.

– powiedział Khalidov w krótkim oświadczeniu.

Turniej wyłoni nowego mistrza kategorii średniej. Mnie natomiast interesuje teraz tylko jedna walka – chcę otrzymać rewanż z mistrzem kategorii półciężkiej KSW Tomaszem Narkunem.

O pojedynku Materli z Janikowskim spekulowano od wielu miesięcy. Obaj zawodnicy wyrażali się o sobie z dużym szacunkiem, pozostając otwartymi na potencjalną konfrontację.

Szczecinianin był ostatnio widziany w akcji podczas czerwcowej gali KSW 44, ubijając Martina Zawadę i tym samym podnosząc się po szybkiej porażce ze Scottem Askhamem. Z kolei ostatnią ofiarą rozpędzonego trzema wiktoriami wrocławianina był podczas kwietniowej gali KSW 43 Yannick Bahati, który w ledwie 18 sekund padł pod ciosami Polaka.

Scott Askham ma sobą spektakularny debiut pod sztandarem polskiej organizacji – w marcu podczas gali KSW 42 w nieco ponad minutę ubił wspomnianego Michała Materlę. Miał następnie stoczyć walkę pod sztandarem ACB, ale kontuzja pokrzyżowała mu szyki.

Z kolei Marcin Wójcik wygrał cztery z ostatnich pięciu walk w KSW, jedynej porażki doznając z mistrzem 93 kilogramów Tomaszem Narkunem. Ostatni pojedynek stoczył w marcu tego roku, podczas gali KSW 42 zamęczając w limicie kategorii ciężkiej biorącego walkę w zastępstwie Hatefa Moeila.

Rozpiska KSW 45

Walka wieczoru

120 kg: Phil De Fries (15-6) vs. Karol Bedorf (15-3) – o pas mistrzowski

Pozostałe

77 kg: Dricus Du Plessis (12-1) vs. Roberto Soldic (13-3) – o pas mistrzowski
84 kg: Michał Materla (26-6) vs. Damian Janikowski (3-0)
84 kg: Scott Askham (16-4) vs. Marcin Wójcik (11-5)
120 kg: Popek Rak (3-3) vs. TBA
93 kg: Akop Szostak (3-2) vs. TBA

*****

Powrót Jose Aldo – bez różańca i rolexa

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button