Mark Hunt nokautuje Franka Mira!

Mark Hunt dodał do swojej kolekcji kolejne zwycięstwo przez nokaut – jego ofiarą padł tym razem Frank Mir.

Mark Hunt (12-10-1) zanotował kolejny spektakularny nokaut, w walce wieczoru gali UFC Fight Night 85 ubijając Franka Mira (18-11).

Po pierwszych badawczych krótkich spięciach Samoańczyk zauważył, że przy każdym skróceniu dystansu Amerykanin opuszcza głowę w ten sam sposób, próbując pod ciosami przechodzić do obalenia. W trzeciej minucie ustrzelił ustawił sobie rywala markowanymi lewymi, a następnie – gdy Mir znów obniżył pozycję – wyprowadził potężny kros, w którym uwzględnił już poprawkę na płożenie głowy Mira. Impet ciosu powalił Amerykanina na deski, podczas gdy Nowozelandczyk w charakterystyczny dla siebie sposób odszedł, przekonany o końcu walki. Nie pomylił się, sędzia żywiołowo przerwał pojedynek.

Drugim zwycięstwem z rzędu Hunt powraca do rywalizacji o najwyższe cele w dywizji, natomiast kolejna porażka Mira prawdopodobnie na zawsze przekreśla jego marzenia o tytule mistrzowskim.