Mario Yamasaki wyjaśnia decyzję o przerwaniu walki Whittakera z Jacare

Sędzia Mario Yamasaki wyjaśnia powody, dla których przerwał walkę Roberta Whittakera z Ronaldo Souzą podczas gali UFC on FOX 24.

Przerwanie walki Roberta Whittakera z Ronaldo Jacare Souzą podczas gali UFC on FOX 24 w Kansas wywołało tu i ówdzie pewne kontrowersje.
Sędziujący pojedynek Mario Yamasaki z bliska przyglądał się atakom Australijczyka z góry na naruszonego Brazylijczyka, a gdy ten przekręcił się na kolana – w pewien sposób wpadając na sędziego – ten nie odsunął się, ale zamiast tego przerwał pojedynek.

W rozmowie z portalem MMAFighting.com Yamasaki skomentował swoją decyzję.

Obejrzałem walkę raz jeszcze, ale wiem, co tam robiłem, wiem, co się działo.

– powiedział sędzia.

To ja byłem w środku. Oglądając walkę w telewizji, ludzie widzą inny obraz niż ten, który ja widzę w środku – i muszę podążać za zasadami. A one nakazują chronić sportowców, a gdy zawodnik nie broni się inteligentnie, jest na autopilocie, doprowadzi to tylko do jeszcze większych obrażeń.

Nie wiem, czy to widzieliście, ale Jacare padł na deski, dostał cios i wrócił, potem dostał trzy mocne łokcie. Zdecydowałem, że lepiej będzie przerwać walkę, bo w mojej opinii Whittaker pozwoliłby mu wstać tylko po to, aby znów posłać go na deski i obić. Aby temu zapobiec, wobec braku inteligentnej obrony (Jacare), zdecydowałem się przerwać walkę.

*****

UFC on FOX 24 – wyniki i relacja

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply