FENPolskie MMA

Marcin Wójcik mistrzem FEN! Ubił Adama Kowalskiego!

Marcin Wójcik zakończył bezkrólewie w wadze półciężkiej Fight Exclusive Night, pokonując przez techniczny nokaut Adama Kowalskiego.

Doskonale usposobiony Marcin Wójcik (14-7) pokonał Adama Kowalskiego (12-6-1) przez techniczny nokaut w czwartej rundzie podczas gali FEN 31 w Łodzi. Tym samym Gigant sięgnął po tytuł mistrzowski kategorii półciężkiej.

W pierwszej odsłonie mistrzowskiego pojedynku w wadze półciężkiej był nieco skuteczniejszy od . W stójce trafiał częściej, szczególnie kopnięciami – smagającymi i okrężnymi na korpus. Mieszał też ustawienie, utrudniając pracę reprezentantowi Arrachionu Olsztyn. Kowalski polował przede wszystkim na ciosy na korpus.

Pierwsze minuty drugiej rundy były wyrównane. Wójcik dobrze mieszał ustawienie, notując wiele sukcesów w obszarze kopnięć, podczas gdy Kowalski nadal polował na uderzenia na korpus. Jednak na około minutę przed końcem zawodnik Ankosu MMA przewrócił rywala, zachodząc mu następnie a plecy i rozciągając go na brzuchu. Gdy rozpuścił ręce z góry, wydawało się, że sędzia powinien przerwać zawody, ale tak się nie stało. Zawodnik z Olsztyna przetrwał.

W trzeciej rundzie Gigant szybko przeniósł walkę do parteru, dominując z góry. Obijał, kontrolował i zagrażał rywalowi poddaniami.

Po serii wymian na otwarcie czwartej rundy Marcin Wójcik zszedł ponownie do wykrocznej nogi Adama Kowalskiego, kładąc go na plecach. Z czasem utorował sobie drogę za plecy rywala, rozciągając go na brzuchu. Rozpuścił uderzenia z góry, nie dając tym razem sędziemu wyboru.

Dla Marcina Wójcika jest to trzecie zwycięstwo z rzędu.

Seria trzech wiktorii Adama Kowalskiego dobiegła końca.