KSWPolskie MMA

Marcin Wójcik dusi Marcina Łazarza w pierwszej rundzie

Świetnie dysponowany Marcin Wójcik dopisał do swojego rekordu kolejne zwycięstwo, poddając na gali KSW 37 Marcina Łazarza i tym samym torując sobie drogę do walki o pas kategorii półciężkiej.

Marcin Wójcik (10-4) nie miał problemów z pokonaniem Marcina Łazarza (9-4) na gali KSW 37 w Krakowie, dusząc go w pierwszej rundzie.

Łazarz rozpoczął walkę agresywniej, spychając Wójcika na siatkę. Tam jednak zawodnik z Piły odpowiadał krótkimi kombinacjami. Minęła minuta pojedynku. Łazarz trafił mocnym ciosem na korpus. Atakował pojedynczymi ciosami, podczas gdy Wójcik szukał krótkich kombinacji. Do jednej z nich zaprzęgnął kopnięcie – Łazarz pogubił się, próbując obalenia, które zostało skontrowane przez Wójcika. Zawodnik z Piły znalazł się w półgardzie, próbując przejść do bocznej – ale bez rezultatu. Zaczął więc atakować ciosami i łokciami z góry. Łazarz poszukał gardy, ale nie pozwolił mu na znalezienie jej Wójcik, utrzymując półgardę. W końcu jednak Łazarz utorował sobie drogę na górę, ale od razu spróbował obalenia, oddając szyję – Wójcik od razu zapiął ciasną gilotynę, zmuszając rywala do klepania.

Tym samym Gigant odnosi już trzecie z rzędu zwycięstwo pod banderą KSW i wydaje się, że tylko brak Twittera może stanowić przeszkodę na drodze do walki o pas mistrzowski kategorii półciężkiej z Tomaszem Narkunem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button