BAMMAPolskie MMA

Marcin Łazarz będzie bronił pasa BAMMA przeciwko niepokonanemu Paulowi Craigowi

Mistrz kategorii półciężkiej BAMMA, Marcin Łazarz, w listopadzie będzie po raz pierwszy bronił pasa na gali BAMMA 23: Night of Champions.

Jak donosi MMAPlus.co.uk, mistrz kategorii półciężkiej największej brytyjskiej organizacji BAMMA, Marcin Łazarz (8-1), w swojej pierwszej obronie pasa mistrzowskiego zmierzy się z niepokonanym Szkotem Paulem Craigiem (7-0). Do pojedynku dojdzie na gali BAMMA 23: Night of Champions, która odbędzie się 14 listopada w Birmingham.

Łazarz wywalczył pas mistrzowski w kwietniu tego roku, w trzeciej walce pod banderą BAMMA pokonując Bretta McDermotta po 3-rundowej walce. Mieszkający w Wielkiej Brytanii Polak ma też w swoim sportowym CV Ricco Rodrigueza.

Poniżej walka o pas Marcina Łazarza:

https://www.youtube.com/watch?v=5FlLmOOvw_8

Craig zadebiutował w BAMMIE kilka dni temu, pokonując Karla Moore’a przez duszenie gilotynowe. Było to jego szóste zwycięstwo w karierze przez poddanie.

Trenujący w Team Titan Polak zapowiada, że pasa oddać nie zamierza.

Świetnie jest znów przygotowywać się na BAMMĘ. Przygotowania idą doskonale, jestem szczęśliwy, mając świetnych trenerów i sparingpartnerów w klubie. Jeśli chodzi o mojego rywala, nie ma dla mnie znaczenia, dopóki zamierza ze mną walczyć, abym mógł znów pokazać swoje umiejętności i ciężką pracę. To dobry zawodnik, ale jestem mistrzem i nim pozostanę.

Na karcie walk listopadowej gali BAMMA 23 wystąpi też dwóch innych Polaków. W kategorii ciężkiej zwycięski ostatnio Łukasz Parobiec (12-4) zmierzy się z Thomasem Denhamem (7-7), a Marcin Prostko (4-0) w limicie do 84 kilogramów walczył będzie z CJ Meeksem (4-1).

Oto wszystkie walki o pasy mistrzowskie zaplanowane na galę BAMMA 23: Night Of Champions:

Mark Godbeer (10-2) vs. Ruben Wolf (10-6) – o pas kategorii ciężkiej
Martin Stapleton (16-4) vs. Gavin Sterritt (6-1) – o pas kategorii lekkiej
Ed Arthur (6-0) vs. Shay Walsh (13-3) – o pas kategorii koguciej
Marcin Łazarz (8-1) vs. Paul Craig (7-0) – o pas kategorii półciężkiej
Rany Saadeh (7-1) vs. Chris Miah (7-0) – o pas kategorii muszej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button