Absolute Championship BerkutKSWMamed KhalidovPolskie MMA

Mamed Khalidov: „Karaoglu to duże wyzwanie”

Mamed Khalidov opowiada o zbliżającym się pojedynku z Azizem Karaoglu na gali KSW 35.

W swojej pierwszej obronie pasa mistrzowskiego kategorii średniej Mamed Khalidov, który przed kilkoma miesiącami odebrał go Michałowi Materli, skrzyżuje rękawice z Azizem Karaoglu na gali KSW 35 w Trójmieście.

Wszystko dobrze się układa.

– stwierdził mieszkający w Olsztynie zawodnik w rozmowie z portalem MMAnia.pl podczas Forum MMA.

Trenuję, jestem w połowie swoich przygotowań, u nas w Olsztynie, w Berkut Arrachion Olsztyn cały czas, ze swoją ekipą, z naszymi zawodnikami, z zawodnikami, którzy przyjeżdżają z Berkutu, z Groznego z Czeczenii, więc razem wspólnie się przygotowujemy.

Mający tureckie korzenie pretendent znajduje się na fali trzech kolejnych zwycięstw, wszystkie odnosząc przez nokauty w pierwszej rundzie. Siłę jego pięści poznawali Piotr Strus, Jay Silva i Maiquel Falcao.

Dla mnie to jest naprawdę duże wyzwanie, cały czas będzie polował na nokaut, nawet na sekundę nie można mrugnąć, cały czas trzeba być czujnym, bo on jest szybki, dynamiczny, może znokautować. Jest to wyzwanie i pracuję nad tym, aby nie dać się znokautować.

– przyznał Khalidov.

W jaki natomiast sposób zamierza zminimalizować zagrożenie ze strony tureckiego Niemca?

Więcej pracuję na tej lewej nóżce, trochę tańczę… trochę śpiewam.

Z uwagi na współpracę swojego olszyńskiego klubu z Bertkutem Khalidov pojawia się czasami na galach Absolute Championship Berkut. Nie ukrywa, że chętnie stanąłby kiedyś pod banderą czeczeńskiej organizacji.

Bardzo bym chciał, ale na razie mam pas. Mam pas federacji KSW, mam kontrakt wyłącznościowy. Jeżeli mam zawalczyć poza inną galą niż KSW, to tylko może być to ACB.

Niepokonany od 6 lat 35-latek, który znajduje się na fali 11 zwycięstw, nie wybiega daleko w przyszłość. Nie wie, ile pojedynków stoczy w tym roku.

Plany są tylko na tą walkę. Dalej nic nie planuję, na razie muszę tę walkę wygrać, jak Bóg da. Na tym się nasze plany kończą, bo trzeba najpierw to zrealizować, a później już dalej planować coś.

Poniżej cały wywiad, w którym Khalidov odnosi się też do swojej kontrowersyjnej wypowiedzi na temat imigrantów.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button