BoksKSWPolskie MMAUFC

Mamed Khalidov chce się sprawdzić w boksie – Jan Błachowicz gotowy do walki!

Były mistrz kategorii średniej i półciężkiej KSW i legenda nadwiślańskiej sceny MMA Mamed Khalidov myśli o boksie – swoją gotowość do walki zgłosił już Jan Błachowicz.
Mamed Khalidov ma na koncie dwa dominujące zwycięstwa z rzędu – nad Mariuszem Pudzianowskim i w trylogii ze Scottem Askhamem. Nie wiadomo natomiast, z kim Czeczen mógłby skrzyżować rękawice w kolejnej walce – dużego nazwiska na horyzoncie brak, a szefowie KSW nieszczególnie garną się, aby włączyć Khalidova do rozgrywki mistrzowskiej w wadze średniej.

Okazuje się jednak, że Czeczen ma pewien pomysł…

W czwartek Khalidov nieoczekiwanie wyraził ochotę spróbowania swoich sił w formule bokserskiej. Opublikował w mediach społecznościowych nagranie, w którym stwierdził, że po głowie chodzi mu start między linami.
– Takie pytanie: co, jakie kolejne wyzwanie? – powiedział na nagraniu. – Może czas się sprawdzić w czymś nowym? Nie do końca nowym dla mnie, ale coś innego spróbować? Zastanawiam się. Może dużym wyzwaniem byłoby… Chciałbym się spróbować w walce bokserskiej. Co o tym myślicie?

Na słowa te zawodnika z Olsztyna szybko zareagował… były mistrz wagi półciężkiej UFC Jan Błachowicz. Cieszyński Książę wyraził pełną gotowość na konfrontację z Czeczenem.

– Mamed chciałby się sprawdzić w boksie? – napisał. – Fajny pomysł.

– Chętnie bym wyszedł z Tobą do ringu, Mamed. Może udałoby się coś takiego zorganizować.

Jan Błachowicz ostatni pojedynek stoczył w lipcu, ulegając niejednogłośną decyzją sędziowską Alexowi Pereirze. Porażka ta wyrzuciła go poza rozgrywkę mistrzowską w 205 funtach. Nie wiadomo póki co nic o kolejnej walce Polaka.

Wydaje się natomiast, że aby potencjalne bokserskie starcie z Mamedem Khalidovem doszło do skutku, cieszynianin musiałby otrzymać wcześniej zgodę od UFC.Jan Błachowicz nie jest jedynym zawodnikiem, który chętnie sprawdziłby pięściarskie umiejętności Czeczena. Chętnie do rewanżu z Mamedem Khalidovem stanąłby też Borys Mańkowski – a przynajmniej na to wskazywać może wpis, jaki Diabeł Tasmański opublikował na IG Czeczena.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button