UFC

„Mam nadzieję, że wyciągniemy jeszcze z niego trzy walki” – Dana White o Danielu Cormierze

Dowodzący UFC Dana White liczy na to, że Daniel Cormier nie zakończy jednak kariery wraz z czterdziestymi urodzinami.

Podwójny mistrz kategorii półciężkiej i ciężkiej Daniel Cormier od dawna zapowiada, że karierę zamierza zakończyć w marcu przyszłego roku, gdy stuknie mu czterdzieści lat.

W idealnym scenariuszu ostatnią walkę w karierze – właśnie na początku marca – stoczy z Brockiem Lesnarem, choć jeśli ten nie będzie dostępny, nie wyklucza też trylogii z Jonem Jonesem lub rewanżu ze Stipe Miocicem.

Czy zatem DC rzeczywiście została w karierze jeszcze tylko jedna walka – najprawdopodobniej ta z Lesnarem?

Nie wiem. Nie wiemy tego.

– odpowiedział sternik UFC Dana White w rozmowie z TMZ.com.

Myślę, że Cormier ma w sobie jeszcze kilka walk. Chciałbym oczywiście zobaczyć Jonesa z Cormierem raz jeszcze, teraz w kategorii ciężkiej, ale team Cormiera chce, żeby przeszedł na emeryturę. Chcą, żeby przeszedł na emeryturę już teraz. Mam nadzieję, że wyciągniemy jednak z niego jeszcze trzy walki.
Nie ulega wątpliwości, że głównodowodzący amerykańskiego giganta posiada argumenty, którymi może przekonać Daniela Cormiera, aby ten jednak stoczył jeszcze kilka walk w wieku 40 lat.

Rzecz jednak w tym, że po ostatniej wiktorii – podczas nowojorskiej gali UFC 230 z dziecinną łatwością poddał Derricka LewisaDC zapowiedział, że nawet ogromne pieniądze nie przekonałyby go do zmiany zdania, szczególnie że szykuje mu się kariera telewizyjna, na której, jak stwierdził, „zarobi więcej niż przez całą karierę MMA”.

*****

Argentyński rzeźnik, brazylijski rzeźnika oprawca i Jones dla ubogich – sześć wniosków z UFC Buenos Aires

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button