Rosyjskie MMAUFC

„Mam nadzieję, że nie weźmie nóg za pas i nie będzie ciągle uciekał” – Petr Yan przed walką z Johnem Dodsonem

Niezwykle utalentowany Petr Yan opowiedział o dzisiejszej konfrontacji z Johnem Dodsonem w ramach gali UFC on ESPN+ 3, która odbędzie się w Pradze.

Były mistrz wagi koguciej ACB Petr Yan rozpoczął przygodę z UFC od trzech zwycięstw – w tym dwóch przez nokauty – w pełni potwierdzając zasadność ogromnych względem swojej osoby oczekiwań. Ostatnią wiktorią – demolką na Douglasie Andrade – utorował sobie drogę do czołowej piętnastki 135 funtów, trafiając na 14. pozycję.

Dziś w Pradze stanie przed największym jak dotychczas wyzwaniem w oktagonie, mierząc się podczas praskiej gali UFC on ESPN+ 3 z byłym dwukrotnym pretendentem do złota 125 funtów Johnem Dodsonem.

Na pewno trochę zwolnił, bo jest coraz starszy, ale nadal to bardzo groźny rywal, więc go nie lekceważę.

– powiedział Rosjanin o 34-letnim Amerykaninie w rozmowie z TheBodyLockMMA.com.

Chcę zdobyć bonus za Walkę Wieczoru. Mam tylko nadzieję, że nie weźmie nóg za pas i nie będzie ciągle uciekał przede mną w oktagonie.

Jeśli trzeba, mogę się wdać z nim ostre wymiany, a jak będzie trzeba, to rozegram to mądrze i uważnie. Mentalną walkę też jestem w stanie wygrać dzięki oktagonowej inteligencji.
Powróciwszy do wagi koguciej w 2016 roku, John Dodson nie może złapać wiatru w żagle, regularnie przeplatając zwycięstwa z porażkami – i to najczęściej niejednogłośnymi decyzjami. Ostatnio był widziany w akcji we wrześniu ubiegłego roku, przegrywając na kartach sędziowskich z Jimmiem Riverą.

Muszę dobrze przycelować i trafiać go regularnie.

– kontynuował Yan w rozmowie z UFC.com.

W drugiej lub trzeciej rundzie będzie już obity i nadarzy się okazja do skończenia walki. Nie stawiam sobie jednak za cel zwycięstwa przed czasem – mój cel to po prostu zwycięstwo. Nie ma znaczenia, w jaki sposób do tego dojdzie.

Obchodzący niedawno 26. urodziny Sybirak nigdy nie ukrywał, że jego celem jest pas mistrzowski UFC. W 2019 roku zamierza mocno się do realizacji tegoż celu przybliżyć.

Chcę ugruntować swoją pozycję w czołowej dziesiątce albo czołowej piątce.

– powiedział Yan.

Czuję, że to realne.

*****

Typowanie UFC Praga: Błachowicz vs. Santos

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button