UFC

Makwan Amirkhani rzuca wyzwanie weteranowi UFC: „Stawiam na szali całą wypłatę – zwycięzca bierze wszystko!”

Niewidziany w oktagonie od prawie roku Makwan Amirkhani zaprosił do oktagonowego tańca weterana UFC, Cuba Swansona.

Od czasu porażki – pierwszej pod banderą UFC, która przerwała też jego serię trzech wiktorii – Makwana Amirkhaniego z Arnoldem Allenem w marcu zeszłego roku słuch o Panu Finlandii zaginął.
Wygląda jednak na to, że 29-latek jest już gotowy do powrotu do oktagonu, co zasygnalizował w mediach społecznościowych, rzucając wyzwanie Cubowi Swansonowi.

UFC, zestawcie mnie z Cubem Swansonem! Stawiam na szali całą wypłatę za walkę – zwycięzca bierze wszystko!

Amirkahni, który trzema zwycięstwami na otwarcie kariery w UFC wyrobił sobie mocne nazwisko, od ponad roku trenuje w irlandzkim SBG, gdzie przeniósł się po rozstaniu ze szwedzkim Allstars.

Co ciekawe, przed ostatnim pojedynkiem zapowiedział, że nie powróci do akcji, dopóki UFC nie zorganizuje gali w Finlandii. Najwyraźniej jednak jego plany uległy zmianie.

https://www.instagram.com/p/BcmJsfOAqOC/

Nie wydaje się jednak szczególnie prawdopodobne, aby Cub Swanson był zainteresowany konfrontacją z rywalem znajdującym się poza czołową piętnastką kategorii piórkowej. Ba, nie wiadomo nawet, czy Amerykanin będzie kontynuował karierę pod banderą UFC, bo jego kontrakt z amerykańskim gigantem dobiegł końca wraz z porażką z Brianem Ortegą.

*****

Lowkin’ Talkin’ MMA #10 – Miocic vs. Cormier | UFC on FOX 27

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button