Magomed Bibulatov: „Bez Ramzana Kadyrowa nie byłbym tu, gdzie jestem”

Jeden z najlepszych muszych poza UFC, Magomed Bibulatov, opowiada o kulisach podpisania kontraktu z UFC.

Jeden z najlepszych na świecie zawodników MMA w kategorii do 57 kg, mistrz organizacji WSOF oraz zwycięzca Grand Prix organizowanego przez Ramzana Kadyrova Akhmat 2016, od wczoraj także zawodnik UFCMagomed Bibulatov (13–0) w wywiadzie udzielonym klubowej telewizji Akhmat opowiedział o szczegółach swojego kontraktu z amerykańskim gigantem, a także wyjaśnił, dlaczego same rozmowy tak długo się przeciągały.

Kontrakt z UFC chcieliśmy podpisać już dawno, lecz wcześniej miałem zobowiązania wobec organizacji WSOF.

– powiedział 28-letni zawodnik z Czeczenii.

Następnie przyszło mi wystąpić na gali mojego macierzystego klubu Akhmat. Wszystkie walki udało się zwieńczyć zwycięstwami. Taki był główny cel – jeśli uda mi się osiągnąć sukces na gali u siebie, będzie możliwość podpisania kontaktu z UFC. Tym sposobem mój menedżer Ali Abdelaziz w porozumieniu z kierownictwem klubu a także Ramzanem Kadyrovem, uznali, że już czas i doprowadzili do podpisania kontraktu rozpisanego na cztery walki.

Krytykowany przez zachodnich dziennikarzy za związki z Kadyrovem Bibulatov wypowiedział się też na temat debiutanckiego boju.

Wstępnie dostałem kilka propozycji, jednak nie możemy jeszcze dojść do porozumienia co do daty mojego pierwszego pojedynku. Wszystko powinno się wyjaśnić w najbliższym czasie.

Zdaję sobie sprawę, że ta kategoria jest zdominowane przez jednego mistrza, bardzo dobrego zawodnika. Wydaje mi się, że pozostali zawodnicy z Top-10 prezentują bardzo wyrównany poziom i zapewne dostanę walkę z którymś właśnie z Top-10. Na pewno będzie to dobry zawodnik.

Już jakiś czas trenuję sporty walki – prawie 20 lat. Moja sytuacja jest stabilna, zawsze biorę każdą walkę i jaki by przeciwnik nie był, bez wsparcia odpowiednich ludzi, w tym Ramzana Kadyrowa, nie byłbym tu, gdzie jestem. Jeśli on by nie powiedział ostatniego słowa, jeśli by nie zaakceptował oferty, nie podpisalibyśmy jej. Powiedział tak – więc nie było problemu.
Sam Ramzan Kadyrov udzielił wsparcia swojemu zawodnikowi, publikując oświadczenia na swoim profilu na Instagramie.

https://www.instagram.com/p/BO2xo8TAhjA/?taken-by=kadyrov_95

Dziś spotkałem się ze sławnym zawodnikiem naszego klubu Akhmat, Magomedem Bibulatovem. Jest on najlepszym rosyjskim zawodnikiem MMA najleżejszej kategorii wagowej. Został zwycięzcą międzynarodowego turnieju WFC Akhmat Grand Prix, mistrzem organizacji WSOF w najlżejszej kategorii wagowej, a także zwycięzcą turnieju Grand Prix ACB. Magomed to 4-krotny mistrz świata w Kick Jitsu, 2-krotny zwycięzca turnieju o Puchar ОДКБ (Organizacja Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym, przyp.red.) w mieszanych sztukach walki, 2-krotny zdobywca Pucharu Rosji. I to nie jest cała lista jego osiągnięć. Zrozumiałe jest więc zainteresowanie tym zawodnikiem ze strony UFC. Życzyłem Magomedowi sukcesów i by wszystkie walki kończył bez kontuzji. Wierzę w to, że Magomed osiągnie najwyższe rezultaty, a listę jego sukcesów uzupełni pas mistrzoswski UFC.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply