UFC

Łukasz Brzeski zabrał głos po porażce z Waldo Cortesem-Acostą: „Singapur nauczył mnie jednego o samym sobie”

Łukasz Brzeski zabrał po raz pierwszy głos na temat porażki przez nokaut w pierwszej rundzie z Waldo Cortesem-Acostą na gali UFC w Singapurze.
Nie tak wymarzył sobie sobotni wieczór w Singapurze Łukasz Brzeski. W ramach gali UFC Fight Night Polak przegrał przez nokaut w pierwszej rundzie z Waldo Cortesem-Acostą.

Od początku pojedynku nasz zawodnik polował na niskie kopnięcia – z sukcesami. Specjalizujący się w obszarze pięściarskim Dominikanin czaił się na kontry oraz krótkie kombinacje ciosów prostych. Przechwyciwszy w końcu jeden z middlekicków Brzeskiego, Cortes-Acosta mocno naruszył go kontrą prawym. Poprawił później kolejną kontrą, dobijając salwującego się ucieczką Polaka kolejnymi bombami zza pleców.
Po porażce Łukasz nie zabierał publicznie głosu. W niedzielę krótkie nagranie opublikował natomiast jego menadżer Artur Gwóźdź, na którym nieudany występ krótko podsumował nierozdzierający szat zawodnik.

– Byłem przygotowany – powiedział. – Nie szukam sobie wymówek. Wszystko zrobiłem tak, jak należało. Singapur mnie nauczył jednego o samym sobie – tego, że umiem tańczyć nawet bez muzyki.

Drogę do UFC Łukasz Brzeski utorował sobie w 2021 roku przez galę Contender Series, w ramach której poddał Dylana Pottera. Polak wpadł jednak na dopingu – wynik walki został zmieniony na no contest.

Odsłużywszy 9-miesięczne zawieszenie, polski zawodnik zadebiutował w UFC w sierpniu zeszłego roku, kontrowersyjnie przegrywając niejednogłośną decyzją sędziowską z Martinem Budayem. W drugiej walce przegrał już wyraźnie z Karlem Williamsem, zdominowany zapaśniczo. Po porażce z Waldo Cortesem-Acostą bilans Łukasza Brzeskiego w UFC wynosi 0-3, co stawia pod dużym znakiem zapytania jego dalszą karierę pod sztandarem amerykańskiego giganta.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button