UFC

Luis Pena zwolniony z UFC! Jon Jones podzieli jego los? „Może trafić na każdego!”

Głównodowodzący UFC Dana White skomentował zwolnienie Luisa Peny, zabierając też głos na temat sytuacji Jona Jonesa.

Luis Pena nie jest już zawodnikiem UFC. W następstwie postawionych mu kilka dni temu zarzutów o przemoc domową, Violent Bob Ross został zwolniony z organizacji, o czym poinformował portal ESPN.com.

Podczas wtorkowej konferencji prasowej rozstanie z 28-latkiem potwierdził sternik UFC Dana White.

– To była mocna rzecz, a wiedzieliśmy, że miał już problemy wcześniej, z którymi próbowaliśmy mu pomóc – powiedział amerykański promotor. – Teraz jednak zrobiło się naprawdę źle. Nie wiem, czy widzieliście raporty policyjne, ale tak, musiało się tak skończyć.

W zeszłym tygodniu – ledwie kilka miesięcy po tym, jak aresztowano go za kradzież i pobicie – Luis Pena trafił ponownie za kraty, tym razem z zarzutami o przemoc domową.

Wedle przywołanego przez Danę White’a raportu policyjnego, Luis Pena uderzył kilka razu pięścią w twarz swoją partnerkę oraz jej próbującą interweniować koleżankę. Nawet gdy ta pierwsza wylądowała na podłodze, Pena miał potraktować ją jeszcze kilkoma uderzeniami.

Urodzony w Neapolu zawodnik stoczył pod sztandarem UFC osiem walk, pięć z nich kończąc z tarczą.

Tymczasem kilka tygodni temu w podobne tarapaty wpakował się były dominator wagi półciężkiej Jon Jones, któremu również postawiono zarzuty przemocy domowej oraz uszkodzenia radiowozu. Partnerka Bonesa i matka jego trzech córek skończyła z zakrwawioną wargą i nosem, ale… Zaprzeczyła, jakoby oblubieniec ją uderzył – stwierdziła tylko, że szarpnął ją za włosy, ale niezbyt mocno.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Trudno zatem dziwić się, że podczas wspomnianej konferencji prasowej zapytano też Danę White’a, czy Jon Jones może podzielić los Luisa Peny…

– Coś takiego może trafić na każdego, tak – potwierdził niechętnie White. – Może trafić na każdego.

Pytany natomiast wcześniej o Jona Jonesa w kontekście jego kolejnych ekscesów, Dana White twierdził, że jakiekolwiek decyzje podjęte zostaną dopiero wtedy, gdy sprawa zostanie wyjaśniona.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button