KSWPolskie MMA

„Lubię kategorię średnią” – Roberto Soldić zmienia narrację w sprawie walki z Tomaszem Narkunem

Podwójny mistrz KSW Roberto Soldić po pokonaniu Mameda Khalidova rzucił wyzwanie Tomaszowi Narkunowi, ale później narrację nieco zmienił.
Koncertowo rozprawiwszy się z Mamedem Khalidovem w walce wieczoru gliwickiej gali KSW 65 i sięgnąwszy po tron wagi średniej, Roberto Soldić nie pozostawił najmniejszych wątpliwości, jakie jest jego kolejny cel.

– Tomasz Narkun! – krzyknął Robocop, zapytany w klatce przez Mateusza Borka o dalsze plany. – Chcę być potrójnym mistrzem.
– Poważnie. Chcę walczyć ze wszystkimi. Lubię to uczucie. Znam smak porażki, bo już przegrywałem, wygrywałem. Bez znaczenia, uwielbiam tę grę i chcę być potrójnym mistrzem.

– Tylko duże wyzwania. Wyzwania dają mi motywację do treningów. Jeśli walczę z łatwymi gośćmi, brakuje mi motywacji. Muszę mieć przed sobą duże nazwiska, bo wtedy czuję motywację. Gdy tak nie jest, rozluźniam się i tak dalej.

Tomasz Narkun dzierży pas 93 kilogramów od ponad sześciu lat. Obronił go już pięciokrotnie, w międzyczasie tocząc dwie walki w umownych limitach z Mamedem Khalidovem – obie wygrane – i dwukrotnie bez powodzenia próbując sięgnąć po koronę wagi ciężkiej – na drodze stawał mu Phil De Fries.

Jednak zapytany podczas konferencji prasowej po gali o potencjalny marsz po trzecie złoto, Robocop odrobinę zmienił swoje stanowisko, nie wykluczając, że na dłużej zostanie w 84 kilogramach.– Mogę spróbować, zobaczymy – powiedział. – Czuję się jednak świetnie także w wadze średniej. Nie ścinam dużo. Jestem świeży. Nie wiem. Może zostanę na trochę w wadze średniej. Zobaczymy. Porozmawiam z menadżerem, Lewandowskim, Kawulskim. Najpierw święta, a potem zobaczymy.

Podobnie do tematu podszedł w rozmowie z Pauliną Klimek z KSW.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

– Nie wiem, co będzie teraz – powiedział. – Dajcie mi trochę odpocząć i wtedy wam powiem.

– To dobre dla mojego dziedzictwa. Dobrze być podwójnym mistrzem. Mam wiele pasów. Mogę zostać w wadze średniej. Lubię wagę średnią, bo nie ścinam dużo. Czuję się tu bardzo świeży, a mam cały czas dobrą moc na kategorię średnią. Kto wie, co będzie dalej. Wierzę w siebie. Nie ma znaczenia, kto stoi naprzeciwko mnie. Jeśli jestem przygotowany, stanowię problem dla wszystkich.
Żyrafa póki co nie odnosił się publicznie do wyzwania rzuconego mu przez chorwackiego Robocopa. Z dużym entuzjazmem o takim starciu wypowiedzieli się natomiast szefowie KSW, Martin Lewandowski i Maciej Kawulski.

Do klatki stargardzianin powróci do klatki 15 stycznia podczas gali KSW 66, która odbędzie się w Szczecinie. Nie wiadomo jeszcze, kto będzie jego przeciwnikiem.

Chorwacki koncert – jak Soldić rozmontował i zmasakrował Khalidova?

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Back to top button