UFC

Lerone Murphy zdemolował na pełnym dystansie Edsona Barbozę w walce wieczoru UFC Vegas

W pojedynku wieńczącym galę UFC Vegas Lerony Murphy przetrwał chwile grozy w rundzie pierwszej, potem niemiłosiernie obijając Edsona Barbozę.

Lerone Murphy (14-0-1) odniósł najcenniejsze zwycięstwo w zawodowej karierze, w walce wieczoru gali UFC Fight Night w Las Vegas pokonując zaprawionego w bojach Edsona Barbozę (24-12).

Barboza rozpoczął od kopnięć, ale Murphy potraktował go dobrymi ciosami. Brytyjczyk dobrze pracował lewym prostym. Barboza grzmotnął go atomowym lowkingiem. Śliczny wyprzedzający jab autorstwa Barbozy. Brazylijczyk nadal trafiał lowkingami. Zainkasował kros, ale odgryzł się hakiem na korpus.

Edson nadal pracował mocnymi lowkingami, ale Murphy potraktował go srogimi prawymi sierpami. Wydawało się w pewnym momencie, że Brazylijczyk jest na miękkich nogach. Doszedł jednak do siebie. Pod kątem szybkości rąk Brytyjczyk rozdawał karty. W końcówce Barboza popracował jednak dobrze rękami, trafiając prostymi. Rozochocił się jednak i stracił równowagę, atakując kolanem na głowę. Na dobre mu to jednak wyszło, bo z pleców prawie znokautował upkickiem Murphy’ego, który runął na niego jak kłoda! Brytyjczyka uratowała syrena kończąca pierwszą rundę.

Początek drugiej rundy pod kątem pięściarskim należał wyraźnie do Murphy’ego. Brazylijczyk odpowiedział jednak kolejnymi lowkingami. Brytyjczyk zmienił na moment ustawienie, aby oszczędzić okopaną nogę. W końcu – po kolejnych atomowych lowkingach – Murphy zmienił ustawienie na dłużej. W obszarze pięściarskim Brytyjczyk jednak nadal przeważał. Murphy poszedł w zapasy. Przewrócił rywala, ale ten wrócił na nogi, a z czasem zerwał klincz.

W stójce Murphy podkręcił mocno tempo, atakując serią uderzeń. Kilka z nich doszło celu, wyraźnie wstrząsając Brazylijczykiem. Barboza walczył o przetrwanie. Inkasował kolejne ciosy i łokcie! Murphy bliski zwycięstwa przez nokaut! Edson potknął się, szukając obrotówki. Lerone zamknął go w klinczu na ogrodzeniu, gdzie potraktował Brazylijczyka łokciami. Barboza przetrwał do końca rundy drugiej, choć do narożnika schodził na miękkich nogach.

Do rundy trzeciej Barboza wyszedł z mocnym postanowieniem poprawy. Trafił co prawda lowkingiem i potężnym middlekickiem, ale w półdystansie Murphy zdecydowanie rozdawał karty – traktował Brazylijczyka serią szybkich ciosów, wyraźnie nim wstrząsając. Brytyjczyk spróbował obalenia, ale Barboza wybronił się na ogrodzeniu. Po rozerwaniu Murphy od razu ruszył na rywala, nie dając mu miejsca na kopnięcia.

Coraz więcej ciosów spadało na głowę Brazylijczyka. Edson znów walczył tylko o przetrwanie. Murphy wściekle nacierał, nie dając rywalowi ani sekundy, ani centymetra. Murphy spróbował obalenia, ale tym razem Barboza dobrze się wybronił. W stójce nadal jednak to Brytyjczyk rozdawał karty.

Tempo walki odrobinę spadło na początku rundy czwartej. Pięściarsko to nadal Murphy wyraźnie dyktował warunki gry, ale Barboza potraktował go dobrymi lowkingami i szczególnie middlekickami po przekroku. Jeden z nich Brytyjczyk wyraźnie odczuł. To jednak nadal on był wyraźnie skuteczniejszy – boksersko był o klasę lepszy, szybszy. Kapitalna obrotówka na korpus w wykonaniu Edsona! Lerone jednak niewzruszony. Nos Brytyjczyka też był już jednak porozbijany. W końcówce rundy Murphy zamknął rywala na ogrodzeniu w klinczu.

W piątej odsłonie Brazylijczyk starał się odwrócić losy walki, nacierał, ale wyraźnie brakowało mu aktywności. Murphy dobrze pracował na nogach, rozbijając nacierającego Barbozą świetnym kombinacjami pięściarskimi. Brazylijczyk – niczym zombie – cały czas jednak atakował. Ba! W końcówce trafił Brytyjczyka świetną obrotówką na wątrobę! Murphy poszedł jednak w zapasy i zażegnał niebezpieczeństwo w parterze. Kleił się do Brazylijczyka w klinczu niemal do samego końca.

Werdykt był formalnością. Sędziowie wskazali jednogłośnie na Lerone’a Murphy’ego w stosunku 2 x 50-45, 49-46.

Wszystkie walki UFC można obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – KAŻDY DO 100 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button