Polskie MMAUFC

Lekcja historii w trzech wpisach? „Nie ucz Polaków o cenie narodu” – Jan Błachowicz odpowiedział Seanowi Stricklandowi!

Nie trzeba było długo czekać na odpowiedź Jana Błachowicza na wczorajsze wpisy Seana Stricklanda dotyczące wojny Rosji z Ukrainą.
We wtorek Sean Strickland odpowiedział na wpis Jana Błachowicza sprzed ponad tygodnia. Przypomnijmy, że Polak zaprotestował wóczas przeciwko wcześniejszej sugestii Amerykanina twierdzącego, że Ukraina powinna „paść na kolana przed Rosją”, aby uniknąć dalszego rozlewu krwi.

Były mistrz kategorii półciężkiej stwierdził wówczas, że Ukraińcy jak najbardziej mają prawo, aby się bronić, a ich opór jest godny najwyższej pochwały. Strickland nie zgodził się wczoraj z taką oceną, przekonując, że walka jako z góry skazana na porażkę jest bezsensowna.
– Niemcy potrzebowali 35 dni, żeby zająć Polskę – napisał Amerykanin. – Polska istnieje tylko i wyłącznie dzięki II wojnie światowej. Polska nie jest Ukrainą. Za pięć lat dzieci ich dzieci będą żyć na ukraińskich gruzach pod rosyjską flagą. Taka jest cena. Sankcje na Rosję są sankcjami na Ukrainę.

– Ostatnia rzecz, jaką chcę powiedzieć w temacie. Zapamiętaj moje słowa, bo się ziszczą. Powiedz ludziom, aby się męczyli, aby walczyli. Dzieci ich dzieci będą żyć w ubóstwie na pobojowiskach pod rosyjską flagą. Takie są realia. Bolesna prawda, wiem.

W środę Cieszyński Książę odniósł się do przytoczonego wyżej wpisu Tarzana.– Totalitaryzmy karmią się biernością – napisał Polak. – Wiele rzeczy w historii dałoby się uniknąć, gdyby nie postawa podobnych tobie, którzy „musieli wybrać między wojną i hańbą i wybrali hańbę”. Oni też mają wojnę. Ukraińcy walczą z tyranią, która zagraża całemu światu. Twojemu też.

– Byłoby dobrze, gdybyś pisał mniej w tym temacie. Zrób coś pożytecznego, na przykład solidnie poczytaj o historii – możesz zacząć od Muzeum w Auschwitz. Albo wesprzyj jakąś organizację pozarządową z pomocą humanitarną. I nie ucz Polaków o „cenie narodu”. Mamy ponad 1000 lat pięknej historii.
– Aby zamknąć temat… Nie będę wykonywał pracy domowej za ciebie, ale zanim zaczniesz pisać o II wojnie światowej, zorientuj się w takich terminach jak Anszlus Austrii, okupacja Czechosłowacji, układ monachijski, pakt Ribbentrop – Mołotow. Oto, jak bierność podobna do twojej prowadzi do jeszcze większego zła. Pozwól nam teraz działać.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Co zaś tyczy się spraw sportowych, to Jan Błachowicz w kolejnym występie skrzyżuje rękawice z Aleksandarem Rakiciem. Wedle nieoficjalnych doniesień, do walki dojdzie 14 maja. Rozpędzony serią sześciu zwycięstw Sean Strickland nie ma póki co żadnej zaplanowanej walki.

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Komentarze: 1

Dodaj komentarz

Back to top button