BellatorWiadomości MMA

Lawal vs. Vassell i Davis vs. Newton w turnieju Bellatora

Organizacja Scotta Cokera ogłosiła zestawienia par podczas turnieju wagi półciężkiej na gali Bellator 142.

Już 19 września w SAP Center w San Jose dojdzie do mocno reklamowanego, czteroosobowego turnieju wagi półciężkiej zorganizowanego przez Bellatora. Uczestnicy tego wydarzenia byli już znani od dłuższego czasu, jednak dopiero teraz ogłoszono konkretne zestawienia.

Muhammed Lawal (15-4, 7-3 Bellator) zmierzy się z Lintonem Vassellem (15-4, 4-1 Bellator), a Phil Davis (13-3, 0-0 Bellator) skonfrontuje się z byłym mistrzem organizacji, Emanuelem Newtonem (25-8, 8-2 Bellator).

Pierwsze walki zaplanowane są na dwie rundy po pięć minut, finał to już tradycyjny dystans trzech pięciominutowych rund.

Zwycięzca turnieju niewątpliwie otrzyma szansę walki z mistrzem, którego wyłoni, podczas tej samej gali, starcie Liama McGeary’ego (10-0, 7-0 Bellator) z Tito Ortizem (18-11, 2-0 Bellator). 32-letni Anglik to jedno z odkryć Bellatora, dla którego stoczył już siedem wygranych pojedynków. Od lutowego zwycięstwa nad Emanuelem Newtonem jest mistrzem kategorii półciężkiej. Warto wspomnieć, że Liam swoją karierę rozpoczął od zwycięstwa nad Polakiem Grzegorzem Janusem. Pretendent nie wymaga specjalnego przedstawiania. The Huntington Beach Bad Boy to były mistrz UFC i członek galerii sław, od 18 lat walczący na najwyższym poziomie.

Poza tym podczas wydarzenia fani będą mieli okazję zobaczyć pojedynek debiutującego w organizacji Francisa Carmonta (23-10) z Philipe Linsem (9-1), którego zwycięzca trafi jako rezerwowy do turnieju. Na gali zadebiutuje też Josh Thomson. Warto również przypomnieć, że podczas wydarzenia noszącego podtytuł Dynamite, odbędą się także walki w formule kickbokserskiej.

Ostatnio pojawiła się informacja, że WSOF również planuje na jednej ze swoich gal zaprezentować formułę turniejową. Zapowiada się trwalszy trend czy na skończy się na jednogalowych wyskokach?

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button