UFC

Lando Vannata vs. John Makdessi i cztery inne walki dodane do UFC 206

Mający za sobą przegrany, ale efektowny debiut Lando Vannata skrzyżuje rękawice z Johnem Makdessim w jednej z pięciu walk dodanych do gali UFC 206.

Przy okazji ogłoszenia pojedynku o pas mistrzowski kategorii półciężkiej pomiędzy Danielem Cormierem i Anthonym Johnsonem podano też pięć innych zestawień, do których dojdzie na zaplanowanej na 10 grudnia gali UFC 206 w Toronto.

W kategorii lekkiej do akcji powróci Lando Vannata (8-1), który przegrał co prawda w debiucie z Tonym Fergusonem, ale dał bardzo dobrą walkę. Amerykanin zmierzy się z powracającym po zwycięstwie z Mehdim Baghdadem Kanadyjczykiem Johnem Makdessim (14-5).

Starcie zapowiada się na stójkową batalię, w której trudno wskazać faworyta. Niby Makdessi jest o wiele bardziej doświadczony i lepiej poukładany od strony technicznej, ale Vannata ma swój charakterystyczny, nieco nonszalancki, ale niebezpieczny styl oparty na dużej mobilności i kontrach. Jeśli nie da się Kanadyjczykowi sterroryzować lewym prostym, jak najbardziej może wyjść z tej walki z tarczą.

Predykcja kursów bukmacherskich:

Lando Vannata – 2.10
John Makdessi – 1.65

*****

W limicie do 125 funtów naprzeciwko siebie staną walczący o utrzymanie w UFC po dwóch kolejnych porażkach były amerykański pretendent do pasa John Moraga (16-5) i Kanadyjczyk Zach Makovsky (19-7).

Większa stójkowa aktywność Makovsky’ego, jego odwrotna pozycja na nogach oraz mocniejsze zapasy każą widzieć go w roli niewielkiego faworyta, ale Kanadyjczyk będzie musiał mieć się na baczności, aby nie wpaść w firmową gilotynę Amerykanina.

Predykcja kursów bukmacherskich:

Zach Makovsky – 1.70
John Moraga – 2.00

*****

Zwycięski ostatnio kanadyjski lekki Olivier Aubin-Mercier (8-2) pójdzie w oktagonowe tany ze znajdującym się na fali dwóch zwycięstw Amerykaninem Drewem Doberem (17-7).

W stójce przewaga powinna należeć do Dobera, natomiast w parterze do Aubina-Merciera. Wszystko zatem rozstrzygnie się w płaszczyźnie zapaśniczej. Wydaje się, że Kanadyjczyk prędzej czy później znajdzie sposób na przeniesienie walki do parteru, ale biorąc pod uwagę progres, jaki w zapasach zademonstrował ostatnio Dober, nie można wykluczyć scenariusza, w którym utrzyma walkę na nogach, tam rozbijając zawodnika Tristar.

Predykcja kursów bukmacherskich:

Olivier Aubin-Mercier – 1.60
Drew Dober – 2.25

*****

Także w dywizji lekkiej zmierzą się dwaj dobrze poczynający sobie ostatnio zawodnicy. Zwycięski w trzech ostatnich walkach Rosjanin Rustam Khabilov (20-3) pójdzie w bój z rozpędzonym dwoma wiktoriami Kanadyjczykiem Jasonem Saggo (12-2).

Przewagi zapaśnicza i prawdopodobnie siłowa Khabilova powinny być wyraźne. Jeśli w parterze nie popełni błędu – na który z pewnością czyhał będzie dobrze czujący się w walce na chwyty Saggo – powinien skontrolować rywala z góry.

Predykcja kursów bukmacherskich:

Rustam Khabilov – 1.45
Jason Saggo – 3.00

*****

Ostatnia z dodanych walk odbędzie się w kategorii słomkowej. Walcząca o pozostanie w UFC po dwóch kolejnych porażkach Kanadyjka Valerie Letourneau (8-5) powita w oktagonie debiutantkę z Brazylii, Polianę Botelhę (5-1).

Rozpiska UFC 206

205 lbs: Daniel Cormier (17-1) vs. Anthony Johnson (22-5) – o pas kategorii półciężkiej
205 lbs: Nikita Krylov (21-4) vs. Misha Cirkunov (12-2)
145 lbs: Doo Ho Choi (14-1) vs. Cub Swanson (23-7)
155 lbs: Lando Vannata (8-1) vs. John Makdessi (14-5)
125 lbs: Zach Makovsky (19-7) vs. John Moraga (16-5)
155 lbs: Drew Dober (17-7) vs. Olivier Aubin Mercier (8-2)
155 lbs: Rustam Khabilov (20-3) vs. Jason Saggo (12-2)
115 lbs: Valerie Letourneau (8-5) vs. Poliana Botelho (5-1)

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button