KSWPolskie MMATechnika MMAUFC

(VIDEO) „Ktoś z narożnika krzyknął: Patryk, nadgarstki!” – jak Islam Makhachev! Patryk Kaczmarczyk błysnął rzadką techniką w walce Michałem Dominem!

Patryk Kaczmarczyk popisał się rzadko stosowaną w MMA techniką parterową w zwycięskim boju z Michałem Dominem.
W starciu z Michałem Dominem, które odbyło się w ramach sobotniej gali KSW 68, Patryk Kaczmarczyk zaprezentował wyborną formę, dominując rywala od pierwszej do ostatniej sekundy.
Radomianin mocno okopał łydkę wykrocznej nogi rywala, rozdając też zdecydowanie karty w płaszczyźnie zapaśniczo-parterowej. W ostatnich sekundach pierwszej rundy był o krok od ubicia Domina uderzeniami z góry. Gdyby sędzia nie wykazał się wyjątkową wyrozumiałością – być może z powodu ostatnich sekund, jakie pozostały wówczas w pierwszej odsłonie – walka zakończyłaby się już wtedy.

Dzięki temu jednak, że doszło do drugiej rundy, mogliśmy obejrzeć nieczęsto widywaną w MMA technikę parterową. Obaliwszy ponownie Domina i zaszedłszy mu za plecy, Patryk fantastycznie zbił jego obie ręce, niszcząc dwa punkty podporu i tym samym rozciągając próbującego wracać na nogi rywala na brzuchu. Było to początkiem końca zawodów, bo radomianin następnie zasypał Domina gradem ciosów, nie dając sędziemu wyboru.Co ciekawe, zawodnikiem, który słynie z tego rodzaju techniki – choć wykonuje ją na odrobinę innej zasadzie – jest… Islam Makhachev. Gdy znajdzie się za plecami próbujących wstawać rywali, idący jak burza w wadze lekkiej Dagestańczyk raczej podbiera ich obie ręce – a nie podbija, jak uczynił to Polak.

Patryk opowiedział zresztą dokładnie o rzeczonej akcji.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

– Ktoś z mojego narożnika krzyknął: Patryk, nadgarstki! – zrelacjonował podczas spotkania z dziennikarzami po gali. – Ja już wiedziałem, o co chodzi. Kiedyś trener pokazywał mi taką sztuczkę, jak ktoś w czworaku na nadgarstki, żeby zebrać mu po prostu nie jeden czy drugi nadgarstek, ale dwa naraz. Wtedy on po prostu pada na ziemię.

– Zrobiłem tę sztuczkę z dwoma nadgarstkami, rozłożyłem Michała i wiedziałem, że wtedy muszę zacząć bić i sędzia przerwie.
Patryk Kaczmarczyk w wywiadach po gali nie pozostawił wątpliwości, że celuje w rewanż z Robertem Ruchałą, który w zeszłym roku zadał mu pierwszą w zawodowej karierze porażkę.

Radomianin podkreślił, że zdaje sobie sprawę, że być może musi wcześniej wygrać jeszcze jedną walkę, ale jego cel pozostaje niezmienny: drugie – pomijając to, które stoczyli na zasadach amatorskich – starcie z niepokonanym Robertem Ruchałą.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button