UFC

Kto jest bardziej afrykański? Kamaru Usman odpowiedział na krytykę ze strony Dricusa Du Plessisa!

Były mistrz wagi półśredniej UFC Kamaru Usman odniósł się do niedawnych wypowiedzi Dricusa Du Plessisa, który stwierdził, że jest od Nigeryjczyka bardziej afrykański.
W drodze do niedawnej gali UFC 285 w Las Vegas wielkim echem w świecie MMA – i nie tylko! – odbiły się wypowiedzi Dricusa Du Plessisa na temat Israela Adesanyi i Kamaru Usmana, w niektórych co wrażliwszych kręgach uznane nawet za rasistowskie.

O co chodzi? Otóż, Afrykaner stwierdził wprost, że pochodzący z Nigerii byli mistrzowie Kamaru Usman i Israel Adesanya wiele wspólnego z Afryką nie mają. Obwieścił, że to on jest prawdziwym Afrykaninem.

– Czy ich pasy kiedykolwiek trafiły do Afryki? – mówił Du Plessis. – O ile wiem, poleciały do Stanów Zjednoczonych i do Nowej Zelandii. A ja zabiorę pas do Afryki.
– To ja jestem prawdziwym Afrykaninem w UFC. Cameron (Saaiman) i ja oddychamy afrykańskim powietrzem. Codziennie budzimy się w Afryce. Trenowaliśmy w Afryce, urodziliśmy się w Afryce, dorastaliśmy w Afryce. Nadal mieszkamy w Afryce, tylko trenujemy poza Afryką. To czyni nas afrykańskimi mistrzami – i takimi będziemy.

O wypowiedzi te reprezentanta Republiki Południowej Afryki został w środę podczas konferencji prasowej przed UFC 286 w Londynie – stanie tam do trylogii z Leonem Edwardsem – zapytany Nigeryjski Koszmar

– W tym albo w zeszłym tygodniu jeden z moich byłych klubowych kolegów wysłał mi to (nagranie z wypowiedziami Du Plessisa), żeby oczywiście się ze mną podroczyć – powiedział Kamaru. – Obejrzałem to. Jeśli o mnie chodzi, to staram się nie oceniać nikogo pochopnie. Nie jestem częścią tej całej kultury wykluczania, ale…

– Rozumiem, co próbował przekazać, ale jest jedna rzecz, z której nie zdaje sobie sprawy. To, że wyjechałem do Chin, moi rodzice są w Chinach i wychowuję się w Chinach, nie czyni mnie bardziej chińskim od ludzi z Chin.

– To, że wyjechałeś do Południowej Afryki i tam się wychowałeś, nie czyni z ciebie Afrykanina.– Poradziłbym mu więc, aby był trochę bardziej ostrożny w tym, co mówi i jak to mówi. Dzisiaj ci nowi goście, młodzi goście lubią gadać, bo chcą się przypodobać fanom, przypodobać ludziom. Spróbuj jednak być trochę bardziej świadomy, bo za dwadzieścia lat te słowa nie będą brzmiały dobrze.

Nie do końca wiadomo, czy Usman nie zdaje sobie sprawy, że Du Plessis urodził się w RPA, czy może opowiadając o jego rzekomym przyjeździe do Afryki, nawiązał do Burów sprzed setek lat.

Kamaru Usman urodził się w Nigerii, gdzie spędził osiem pierwszych lat życia. Później ojciec zabrał całą rodzinę do Stanów Zjednoczonych, gdzie wszyscy osiedli na stałe.

– Zabawna historia, bo trenowałem z gościem – powiedział Usman. – Przeszło mi więc przez myśl, że stary, wiesz, jak to się skończy. Jeśli dojdzie do pewnych sytuacji, wiesz, jak to się potoczy.

– Jednak po niedowierzaniu, jakie pojawiło się na początku – bo to były bezpośrednie ataki… Wymienił mnie i Israela Adesanyę z nazwiska. Myślę, stary, przecież my się znamy.
– Myślę, że po prostu dał się ponieść emocjom, był podekscytowany, więc po prostu poszedł grubo. Koniec końców, rozumiem jednak, co chciał przekazać i osiągnąć. Ale, brachu… To nie czyni cię bardziej afrykańskim.

Rywalizujący w wadze średniej Dricus Du Plessis robi prawdziwą furorę w UFC. W oktagonie amerykańskiego giganta wygrał już pięć walk, w tym cztery przed czasem, torując sobie w ten sposób drogę na 6. miejsce w rankingu 185 funtów.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button