KSWPolskie MMARizin Fighting Federation

KSW wraca do współpracy z RIZIN – Salahdine Parnasse rzuca wyzwanie japońskiemu pogromcy „Pitbulla”!

Podwójny mistrz KSW Salahdine Parnasse ma na oku rozdającego karty w wadze piórkowej RIZIN pogromcę Patricio Pitbulla Freire.

Po dziesięciu prawie latach organizacja KSW powraca do współpracy z RIZIN. Informacje takie przekazał współwłaściciel polskiego giganta Martin Lewandowski.

Po raz pierwszy o współpracy na linii KSWRIZIN mówiło się w 2015 roku, gdy formowała się japońska organizacja. Nobuyuki Sakakibara ogłosił wtedy, że będzie ona współpracować właśnie między innymi z KSW. Martin Lewandowski doprecyzował wówczas, że chodzi przede wszystkim o konfrontowanie zawodników z obu organizacji, choć zastrzegł, że swoich mistrzów desygnować do walki w RIZIN nie zamierza.

W ramach ówczesnej kooperacji do Japonii na turnieje RIZIN w 2015 roku wysłany został Goran Reljić, a rok później Szymon Bajor.

Na czym natomiast polegać ma aktualna współpraca? O tym Martin Lewandowski opowiedział w magazynie Klatka po Klatca Artura Mazura.

– Wymiana ogólnie zawodników – powiedział. – Nie tylko jakby chodzi tu o Kubę (Wikłacza), tylko w ogóle o zawodników. Jakaś taka współpraca, która będzie oparta na wymianie zawodników.

– Oczywiście zobaczymy, jak to się potoczy, bo też jakby nie mamy tego jakoś przypieczętowanego w tym sensie, że „tak, już mamy całą listę zawodników”.

– Wiadomo, że oni też mogą nie do końca chcieć dawać swojego mistrza do konfrontacji u nas, bo po pierwsze – ten zawodnik, przyjeżdżając, może dostać po prostu wciry, co zawsze będzie świadczyło trochę o zawodniku. Ale to jest jedna sprawa, czyli wymiana zawodników.

– Druga – jakaś taka cross-promocja. Czyli właśnie przez to, że będą dwie organizacje – myślę, że duże na świecie – współpracować, to sobie będziemy pomagać. My trochę im w Europie, oni nam trochę bardziej w Azji.

W przestrzeni medialnej szybko pojawił się pomysł zestawienia mistrzów kategorii piórkowych obu organizacji – Salahdine’a Parnasse’a i Chihiro Suzukiego.

Francuski zawodnik, który w zeszłym tygodniu podpisał nowy kontrakt z KSW na pięć walk, szybko podchwycił temat, wyrażając za pośrednictwem portalu X pełną gotowość na konfrontację z Japończykiem.

Chihiro Suzuki jest formalnie niepokonany od 2021 roku, choć rok temu przegrał przez poddanie w pierwszej rundzie z Kleberem Koike Erbstem – ten jednak nie zrobił wagi przed walką, co na zasadach RIZIN oznacza, iż została ona uznana za nierozstrzygniętą.

W lipcu zeszłego roku specjalizujący się w szermierce na pięści i kopnięcia 25-latek odniósł najcenniejsze zwycięstwo w dotychczasowej karierze, niespodziewanie nokautując w pierwszej rundzie Patricio Pitbulla Freire.

Natomiast w dwóch ostatnich występach pokonywał Vugara Karamova, sięgając po pas wagi piórkowej RIZIN, oraz Masanori Kaneharę, udanie go broniąc.

Co ciekawe, Chihiro Suzuki ma już zaplanowane dwie walki, obie w formułach bokserskich. 23 czerwca zmierzy się z Takanorim Gomim, a miesiąc później z Mannym Pacquiao.

Cała rozmowa z Martinem Lewandowskim poniżej.

Wszystkie walki UFC można obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – KAŻDY DO 100 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button