BoksKSWPolskie MMA

KSW rusza z cyklem gal KSW Epic – starcie Mameda Khalidova z Tomaszem Adamkiem potwierdzone!

Organizatorzy oficjalnie ogłosili galę KSW Epic, którą zwieńczy starcie bokserskie pomiędzy Mamedem Khalidovem i Tomaszem Adamkiem.
W poniedziałek ogłoszono galę KSW Epic, która odbędzie się 24 lutego w Gliwicach. Wydarzenie zwieńczy starcie bokserskie pomiędzy Mamedem Khalidovem i Tomaszem Adamkiem. Starcie to nieoficjalnie wcześniej zapowiedział portal Interia.pl.

– Będzie łączyć i pokazywać różne sporty walki – powiedział o KSW Epic współwłaściciel organizacji Martin Lewandowski podczas konferencji prasowej promującej wydarzenie.
Promotor zdradził, że impulsem do stworzenia nowego cyklu wydarzeń były niedawne wpisy Mameda Khalidova dotyczące walki w boksie, a także późniejsze z Czeczenem dyskusje nt. takich możliwości.

– Dokładnie w 2024 roku będziemy świętować dwie dekady, odkąd Federacja KSW rządzi, mogę powiedzieć, w sportach walki – powiedział Martin. – Powołujemy KSW Epic. Galę, która będzie z jednej strony łączyć i pokazywać różne sporty walki – więc taki trochę powrót do korzeni, tego, czym jest MMA, skąd się wywodzimy jako Federacja.

– Ale też będziemy pokazywać piękno przeróżnych sportów, co oznacza, że będziemy też konfrontować, modyfikować pewne formuły.

Jako przykład możliwej modyfikacji zasad różnych bitewnych dyscyplin Lewandowski podał kickboxing w małych rękawicach. Zaznaczył też, że w nowym formacie będą także odbywać się tradycyjne starcia w formule MMA.

Pierwsza gala spod szyldu KSW Epic będzie dostępna w systemie PPV.Współwłaściciel KSW stwierdził, że po lutowym wydarzeniu zapadną decyzje dotyczące przyszłości tegoż nowego formatu wydarzeń. Liczy jednak na to, że przyjmie się on nad Wisłą i będzie miał charakter cykliczny.

43-letni Mamed Khalidov wygrał dwie ostatnie walki, w pokonanym polu zostawiając przez techniczne nokauty Scotta Askhama w trylogii oraz Mariusza Pudzianowskiego. Powrócił tym samym na zwycięskie tory po porażce przez brutalny nokaut z rąk Roberto Soldicia.

47-letni Tomasz Adamek nie był widziany w akcji od ponad pięciu lat. Przegrał wówczas z Jarrellem Millerem przez nokaut w drugiej rundzie.

Ten sondaż jest zakończony (od 2 miesiące).

Khalidov vs. Adamek w boksie - co sądzisz?

Ujdzie
38.56%
Dramat
37.31%
Super
24.13%

Poniżej pierwsza oficjalna zapowiedź wydarzenia.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Komentarze: 2

Dodaj komentarz

Back to top button