„KSW go stworzyło” – Kawulski o krzywdzącej narracji, wedle której Gamrot jest zniewolony w KSW

Maciej Kawulski potwierdził, że zanim zestawiono Mateusza Gamrota z Edimilsonem Souzą szykowano mu w charakterze rywali dwóch mocnych Rosjan.

Współwłaściciel KSW Maciej Kawulski nie był szczególnie kontent z obrazu, jaki jego zdaniem pozostawiła po sobie zeszłotygodniowa wizyta podwójnego mistrza Mateusza Gamrota w programie Oktagon Live w ramach Kanału Sportowego.

O swoich zastrzeżeniach w tym temacie opowiedział w najnowszej odsłonie programu.

– Dotarło do mnie takie overview z waszego ostatniego spotkania z Mateuszem, które… – powiedział Kawulski. – Nie jest mi może strasznie przykro, ale mam poczucie, że jest krzywdzące – że Mateusz jest na jakimś wygnaniu w KSW i jak wreszcie odzyska wolność, to pójdzie tam, gdzie marzył.

– Nie. KSW go stworzyło z dzieciaka, który bił się na dyskotekach, dało mu szansę i dziś jest rozpoznawalny. Jest tym, kim jest. Zdobył doświadczenie, skille i szlify i wszystkie blizny, które pozwolą mu dalej wygrywać dzięki KSW. Tak wygląda ta sytuacja. I to troszkę wy, panowie, poprowadziliście ten wywiad w taką stronę, mam wrażenie – że mógł być tak odbiór. I to chciałem sprostować.
Kawulski stwierdził, że spory kontraktowe z Gamrotem były w dużej mierze wynikiem złych doradców, jakimi rzekomo otoczył się kudowianin. Zaznaczył, że niezwykle szanuje go jako sportowca i człowieka.

Potwierdził słowa współprowadzącego program Macieja Turskiego, iż zanim zestawiono Mateusza Gamrota z Edimilsonem Souzą – do walki miało dojść podczas odwołanej ostatecznie marcowej gali KSW 53 – trwały prace nad doprowadzeniem do jego pojedynku z Shamilem Musaevem oraz Mairbekiem Taisumovem.

– Chcąc zestawić pojedynek, który będzie odpowiadał jego ambicjom sportowym, a również będzie ciekawy dla ludzi, szukaliśmy wszędzie topowych zawodników – powiedział Kawulski. – Te nazwiska, które wymieniłeś, również były na liście.Promotor stwierdził, że nie jest w stanie ocenić, czy rozmowy z Musaevem i Taisumovem zaszły tak daleko, aby przedstawić ich Gamrotowi w charakterze potencjalnych przeciwników. Tematami tymi zajmował się bowiem Wojsław Rysiewski.

Mairbek Taisumov ostatecznie przedłużył kontrakt z organizacją UFC.

Natomiast niepokonany w zawodowej karierze i mogący pochwalić się już dwoma szybkimi i efektownymi zwycięstwami w KSW Shamil Musaev nie był i tak zdolny do walki w marcu z uwagi na problemy zdrowotne – a konkretnie uraz kolana.
Czy natomiast gdy KSW wznowi organizowanie gal – planowo w czerwcu – rywalem Gamera pozostanie Souza czy może jednak matchmakerzy spróbują zestawić go z Musaevem?

– Pytanie jest inne: w jaki sposób polityka otwierania granic zgra się z momentem, w którym Gamer miałby się pojawić na gali – odpowiedział. – Jak sobie odpowiemy na to pytanie, to będziemy mogli sobie powiedzieć, czy będziemy mogli sięgać ze wschodu, z zachodu czy w ogóle jakiekolwiek sięganie po zawodników spoza Polski będzie niemożliwe.

Kontrakt kudowianina z KSW obejmuje dwie walki. Wierzy on, że po jego wypełnieniu trafi pod sztandar UFC.

Cały wywiad poniżej:

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz darmowy zakład 50 PLN

*****

„Nie rozumie, o co tu chodzi!” – Chael Sonnen krytycznie o Janie Błachowiczu i… Dominicku Reyesie

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply