Absolute Championship BerkutBiznes MMA UFCKSWMamed KhalidovPolskie MMARosyjskie MMA

KSW czy ACB? Kawulski, Lewandowski i Edelbiev zabierają głos na temat Khalidova

Przedstawiciele Konfrontacji Sztuk Walki i Absolute Championship Berkut wypowiedzieli się na temat przyszłości rozchwytywanego Mameda Khalidova.

Jednym z gorętszych tematów w nadwiślańskim MMA jest obecnie przyszłość mistrz kategorii średniej KSW Mameda Khalidova.

Kontrakt czeczeńskiego zawodnika z KSW dobiegł bowiem końca wraz z walką z Borysem Mańkowskim na KSW 39 – Colosseum, a wielką ochotę na jego zakontraktowanie wyraża od dobrych kilku miesięcy dynamicznie rozwijająca się organizacja Absolute Championship Berkut, której sternik Mairbek Khasiev kilka dni temu ocenił, że Khalidov niebawem wzmocni szeregi ACB, zdradzając nawet, w jakich krajach chętnie zorganizowałby mu walki.

Na temat pozyskania Khalidova wypowiedział się też przedstawiciel czeczeńskiej organizacji na Europę Baysangur Edelbiev.

We wrześniu Mamed i nasze szefostwo będzie rozmawiało i zobaczymy, w jakim kierunku to pójdzie.

– powiedział Edelbiev w programie Klatka po klatce.

Tu i ówdzie spekuluje się, że w grę wchodzi rozwiązanie, w którym Mamed będzie godził występy w KSW z występami w ACB, ale Edelbiev z dystansem podchodzi do takiego scenariusza.

Myślę, że i nam, i potencjalnie KSW zależy, aby mieć Mameda na wyłączność.

– powiedział, a zapytany wprost, czy Khalidov otrzymał już ofertę z ACB, odparł:

Ciężko jest mi powiedzieć. We wrześniu mają usiąść i porozmawiać. Na pewno jakaś oferta poszła, ale konkretów tam nie ma na pewno – jest wstępne zainteresowanie. We wrześniu będziemy wiedzieli, jak to się potoczy.

Nie wiem, jakie możliwości ma KSW i ile będą oferować. Na chwilę obecną było nas stać, żeby dla nas zawalczył w Manchesterze, więc myślę, że jesteśmy w stanie w jakimś stopniu negocjować.

Głos w temacie zabrali też szefujący polskiemu gigantowi Maciej Kawulski i Martin Lewandowski.

Rozmawiamy z Mamedem na temat nowego kontraktu. Czy prowadzi także rozmowy z innymi federacjami? O to trzeba pytać już samego zawodnika.

– powiedział Eurosport.Onet.pl Maciej Kawulski.

Wierzę, że Mamed wszystko przemyśli i poważną sportową karierę zakończy w KSW. Ufam, że wybierze Polskę i nas.

Obecny kontrakt Mameda z nami dobiegł końca. On jest wolnym człowiekiem, więc może zrobić to, co uważa za słuszne. Powtórzę jednak, że mam nadzieję, że zostanie z KSW.

Martin Lewandowski opowiedział natomiast o sytuacji nieco szerzej.

Nie rozstaliśmy się z Mamedem. Jeszcze przed galą jak z nim rozmawiałem, powiedział: „Martin, nie podjąłem decyzji, chce sobie do września zrobić przerwę, muszę to przemyśleć, poukładać sobie pewne elementy w głowie”. Nie będzie czegoś takiego, że się z mediów dowiemy nagle, że Mamed gdziekolwiek indziej podpisał kontrakt.

– powiedział Lewandowski w programie Sektor Gości.

On zrobił swoje dla nas, my dla niego i jesteśmy takimi naczyniami połączonymi. Mamed to rozumie. To jeden z tych zawodników, którego możemy nazwać bardziej kolegami niż zawodnikami czy pracownikami – i tak się też traktujemy.

Wierzę, że Mamed przyjdzie, opowie nam o sytuacji, jak będzie miał jakąś decyzję. Jeżeli to będzie decyzja, która nas satysfakcjonuje, to sobie przybijemy piątkę. Jeżeli nie, to będziemy go albo namawiali albo na powrót może, albo w ogóle do zmiany kompletnie podejścia do tego. Nie wiem. Ciężko mi teraz mówić. Dajemy Mamedowi kompletnie wolną rękę, żeby nie czuł żadnej presji, żadnej formy nacisku. Wiadomo, że słabo byłoby się z Mamedem rozstawać teraz po tych walkach i po tym wszystkim, gdy już jesteśmy na takim topie topów.
*****

Szef ACB: „Myślę, że wkrótce zobaczymy Khalidova w ACB”

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button