Kowadłoręki Rosjanin bliski transferu do UFC

Wedle nieoficjalnych doniesień, jeden z najlepszych rosyjskich lekkich Alexandr Shabily zasili niebawem szeregi UFC.

Wszystko wskazuje na to, że jeden z najlepszych rosyjskich lekkich – a na pewno jeden z najbrutalniej walczących – Alexandr Shabily (18-3) niebawem zasili szeregi UFC. Jak bowiem donosi dziennikarz Azamat Bostanov, 25-latek doszedł do porozumienia z Amerykanami i gdy zaleczy kontuzję dłoni, podpisze kontrakt.
Walczący zawodowo od 2010 roku Rosjanin aż 17 z 18 zwycięstwo odnosił przed czasem – 10 przez nokauty, 7 przez poddania. W ostatnich pięciu latach wygrał 10 z 11 walk, jedynej porażki doznając przez niejednogłośną decyzję w starciu z Eduardem Vartanyanem.

W swojej karierze walczył między innymi dla Fight Nights, ACB czy PRO FC.

Ostatnio był widziany w akcji podczas majowej gali FNG 87, jednogłośną decyzją sędziowską pokonując weterana UFC Adriano Martinsa.

O jego debiucie póki co nic nie wiadomo, ale mając na uwadze, że w marcu UFC wraca do Rosji, niewykluczone, że wtedy właśnie Shabily wejdzie po raz pierwszy do oktagonu – o ile oczywiście do tego czasu doprowadzi dłoń do ładu.

*****

Gangster z Brooklynu, rębajłowie z Brazylii i nowozelandzki zombie – pięć wniosków z UFC on FOX 31

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply