Professional Fighters League

Kontrowersje! Cedric Doumbe doznał pierwszej zawodowej porażki w walce wieczoru PFL Paryż!

W walce wieczoru gali PFL w Paryżu Baysangur Chamsoudinov podtrzymał nieskazitelny bilans, zadając pierwszą w karierze porażkę Cedricowi Doumbe.

W pojedynku wieńczącym galę PFL w Paryżu Baysangur Chamsoudinov (8-0) w bardzo niecodziennych okolicznościach pokonał Cedrica Doumbe (5-1).

Po niespełna minucie rywalizacji – Doumbe kąsał rywala ostrożnymi prostymi – Chamsoudinov kapitalnie przechwycił niskie kopnięcie rywala, przenosząc walkę do parteru. Po kilkunastu sekundach Doumbe zerwał się jednak na nogi i walka trafiła do stójki.

Po serii uważnych wymian Chamsoudinov znów fantastycznie przechwycił niskie kopniecie Doumbe, układają przeciwnika na plecach. Tym razem utrzymał go na plecach nieco dłużej, trafiając też krótkimi uderzeniami. Cedric wił się jak zły, wracając z czasem na nogi – ale tylko na chwilę, bo uwieszony u jego bioder Baysangu szybko ponownie zaciągnął go do parteru.

Doumbe z czasem znów wypracował sobie z trudem powrót na nogi, ale został ponownie ciśnięty na plecy. Na minutę przed końcem zdołał zerwać się na górę, rozrywając uchwyt. W stójce był jednak bardzo ostrożny, trzymając biodra mocno cofnięte.

Rundę drugą Cedric rozpoczął nieco lepiej, traktując rywala kilkoma dobrymi lewymi prostymi. Mocno pochylał sylwetkę, starając się utrzymywać dystans. Kilka kolejnych uderzeń doszło szczęki Chamsoudinova. Doumbe czaił się też na kontruderzenia. Chamsoudinov był niezwykle uważny, nie rzucając ciosów z pełną mocą. Szanował stójkę rywala.

W końcu Chamsoudinov złapał klincz, na siatce pracując nad obaleniem. Doumbe dobrze jednak się wybronił i z czasem zerwał klincz, uciekając na środek klatki.

Doumbe prowokował rywala do ataków, walcząc z nisko opuszczonymi rękami i czając się na kontry. Ładna kombinacja wylądowała na głowie Chamsoudinova, który był jednak piekielnie uważny.

Po kilkudziesięciu sekundach rundy drugiej Doumbe zaczął zwracać sędziemu uwagę, że coś stało mu się w palec u stopy. Sędzia Marc Gaddard nakazał mu kategorycznie kontynuowanie walki. Chwilę potem Doumbe powiedział coś do Chamsoudinova, który spojrzał na Goddarda. Sędzia wkroczył, podczas gdy Doumbe znów zaczął pokazywać swój palec. Goddard nie zdzierżył i przerwał zawody, orzekając o niezdolności Doumbe do walki.

Wszystkie walki UFC można obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – KAŻDY DO 100 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.