UFC

Koniec Usmana? Khabib nie jest pewien, czy Nigeryjczyk wróci do dawnej formy – i wyjaśnia dlaczego

Były mistrz wagi lekkiej UFC Khabib Nurmagomedov opowiedział o porażce Kamaru Usmana przez nokaut z Leonem Edwardsem.
Były niepokonany mistrz wagi lekkiej UFC Khabib Nurmagomedov zabrał głos na temat sobotniej klęski Kamaru Usmana z Leonem Edwardsem, którą podczas gali UFC 278 w Salt Lake City Nigeryjczyk przypłacił utratą złota 170 funtów.

O potyczce tej Dagestańczyk opowiedział w Kazachstanie po zakończeniu gali Eagle FC 50.
– Oglądałem UFC rano i szczerze mówiąc, byłem zaskoczony, a można nawet powiedzieć, że nieco zasmucony, bo mam dobre relacje z Kamaru – powiedział. – Było więc oczywiście ciężko na to patrzeć, gdy najlepszy zawodnik na świecie – bo takim jest teraz – został ciężko znokautowany na 50 sekund przed końcem walki.

Dagestański Orzeł przyznał, że po trzeciej rundzie nie spodziewał się, aby obraz pojedynku – zdominowanego już na tym etapie przez Kamaru Usmana – uległ zmianie.

– Tak, sądziłem, że tak właśnie będzie wyglądała walka – przyznał. – Tak robił ze wszystkimi innymi. Ale to walka MMA, więc sami widzieliście, że jedna sekunda, złe ułożenie rąk, brak odpowiedniej defensywy i twoje światła gasną. Budzisz się w szatni i jest już po wszystkim.– Z zawodnikami po porażkach staram się kontaktować zawsze po kilku dniach – powiedział. – Po 3-4 dniach. Zwłaszcza że wszyscy już próbowali się z nimi kontaktować. Emocje nadal buzują. Oczywiście do wszystkich zadzwonię, gdy wszystko nieco się uspokoi.

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że niebawem Kamaru Usman i Leon Edwards staną naprzeciwko siebie ponownie. O ile Nurmagomedov jest bardzo daleki od skreślania Nigeryjczyka, to… Ma pewne wątpliwości.
– Wiem, że pracują już nad trylogią – powiedział. – Wierzę, że może wygrać z Leonem Edwardsem. Tak uważam. Jednak po takich nokautach wielu ludzi nie dochodzi już do siebie. Ciekawy jestem, jak będzie. Z wielką przyjemnością zobaczę trylogię. Jest 1-1.

Przytoczone wyżej wypowiedzi poniżej.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button