UFC

Koniec przyjaźni! Artem Lobov pozwał Conora McGregora na grube miliony!

Przez wiele lat Artema Lobova i Conora McGregora łączyła wielka przyjaźń, ale właśnie dobiegła ona końca.
Emerytowany już Artem Lobov niedawno zdradził, że to on wpadł na pomysł stworzenia marki Proper Twelve, która przyniosła Conorowi McGregorowi wielkie zyski. Rosjanin podkreślał jednak, że nie potrzebuje tychże pieniędzy.

Okazało się tymczasem, że na mieście inne są już treście. Rosyjski Młot pozwał bowiem Irlandczyka na grube miliony, przekonując, że to on stoi za ideą stworzenia Proper Twelve.
Powstanie marki datuje się na 2018 rok. Będąc u szczytu popularności, Conor McGregor zainwestował w Proper Twelve, będąc jednym z trzech udziałowców. Trzy lata później Irlandczyk i jego wspólnicy sprzedali swoje udziały za łącznie $600 milionów. Artem Lobov domaga się 5% z tej kwoty, czyli $30 milionów.

Sprawa jest o tyle zaskakująca, że McGregor i Lobov od wielu lat byli przyjaciółmi. Trudno było nie odnieść wrażenia, że swoją karierę w UFC Rosjanin zawdzięcza właśnie wpływom Irlandczyka. Ba! Swego czasu Notorious ruszył nawet prywatnym odrzutowcem z Irlandii do Stanów Zjednoczonych na pomoc Rosyjskiemu Młotowi, sterroryzowanemu w Brooklynie przez Khabiba Nurmagomedova.

We wtorek Artem przekazał sprawę do sądu.

– Mój klient to emerytowany zawodnik MMA, który posiada magistrat z Finansów i Rynków Kapitałowych – powiedział adwokat Rosjanina Dermot McNamara z rozmowie z Irish Independent. – Złożyliśmy w jego imieniu pozew do sądu, aby wyegzekwować od pana McGregora porozumienie w sprawie marki Proper Twelve. Sprawa jest teraz w sądzie, więc nie będziemy już jej komentować.W niedawnej rozmowie z talkSport opowiadając o książce, którą zamierza napisać, Artem Lobov nie tylko stwierdził, że stoi za pomysłem utworzenia marki, ale też zdradził, że odrzucił proponowany mu jakoby przez Conora McGregora milion dolarów za pomoc w temacie.

– Po drugiej walce z Diazem byliśmy razem z Conorem na treningu i mówi do mnie: „Artem, rozmawiałem z Thorem – Górą z Gry o Tron – i zaproponował mi stworzenie mojej własnej wódki” – ujawnił wówczas Rosjanin.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

– Powiedziałem mu wszystko, co wiem o irlandzkiej whiskey. O dominacji irlandzkiej whiskey i tak dalej. Odpowiedział, żebym zajął się tym i zobaczył, co jestem w stanie ugrać. Tak zrobiłem. Conor zaproponował mi milion dolarów, ale nie zabrałem ich.

Co na to wszystko Conor McGregor? Jego rzeczniczka Karen J. Kessler stawia sprawę jasno.
– Whiskey Proper No. Twelce została stworzona, rozwinięta i niestrudzenie promowana przez Conora McGregora – powiedziała.

Ostatni pojedynek w formule MMA Arten Lobov stoczył w 2018 roku, przegrywając z Michaelem Johnsonem. Jego przygoda z UFC dobiegła wtedy końca – była to bowiem jego trzecia przegrana z rzędu.

W 2019 roku Rosjanin przerzucił się na walki na gołe pięści pod banderą BKFC, zwyciężając dwie z trzech.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button