Rosyjskie MMAUFC

Zażyłe relacje z Ramzanem Kadyrovem? Khamzat Chimaev wyjaśnia… i przerywa wywiad!

Khamzat Chimaev zabrał głos na temat swoich relacji z kontrowersyjnym przywódcą Czeczenii Ramzanem Kadyrovem.
Gdy w 2020 roku Khabib Nurmagomedov przechodził na sportową emeryturę, a na horyzoncie światowego MMA zamajaczyła gwiazda Khamzata Chimaeva, przywódca Czeczenii Ramzan Kadyrov długo się nie zastanawiał – odstawił Dagestańczyka na boczny tor, aby grzać się blasku Wilka.

O ile Khabib ze znajomością z Kadyrovem specjalnie się nie afiszował, ograniczając się niemal wyłącznie do publikowania spotkań z czeczeńskim przywódcą, tak Khamzat podszedł do tematu zupełnie inaczej. Od trzech prawie lat Wilk co i rusz publikuje w mediach społecznościowych zdjęcia czy filmy, na których uchyla nieba czeczeńskiemu przywódcy lub jego synom.
Jako że Kadyrov w zachodnim świecie nie cieszy się najlepszą opinią – delikatnie rzecz ujmując – która uległa jeszcze pogorszeniu po zeszłorocznym otwarciu nowych frontów wojny Rosji z Ukrainą, to i Chimaev nierzadko trafia pod pręgierz krytyki za swoje z czeczeńskim przywódcą zażyłe kontakty. Wieść gminna niesie nawet, że to właśnie z powodu afiszowania się znajomością z Kadyrovem Wilk nie walczy od wielu miesięcy.

Tymczasem w Sztokholmie, gdzie na co dzień trenuje, Khamzata dopadła redakcja portalu Expressen.se. Po kilku sportowych pytaniach zmiękczających rozmówcę, dziennikarz przeszedł do sedna – tj. właśnie relacji łączących Chimaeva z Khadyrovem.

– Pisaliśmy wcześniej o twoich koneksjach z Ramzanem Kadyrovem – powiedział dziennikarz. – Jak opisałbyś te relacje?

Świta Chimaeva szybko poleciła mu, aby nie odpowiadał na to pytanie, ale zawodnik miał inny pomysł.

– Czekajcie, czekajcie – machnął do swoich ludzi Khamzat, odpowiadając następnie na pytanie. – To prezydent mojego kraju. W Szwecji jest król, prawda? Jeśli król zaprasza mnie do siebie na obiad, idę do niego na obiad. Szanuję króla.– On jest prezydentem mojego kraju. Szanuję go. Gdy zaprasza mnie na obiad, idę do niego na obiad. Jeśli lecę do Stanów Zjednoczonych i tamtejszy prezydent dzwoni do mnie i zaprasza na spotkanie, idę na spotkanie.

Dziennikarz nie dawał za wygraną.

– Kadyrov jest oskarżany o łamanie praw człowieka i ma mocne powiązania z Putinem – zwrócił uwagę. – Jak na to patrzysz?

– Co? – odparł zbity z tropu Czeczen.

– Co sądzisz o tym, że Kadyrov jest oskarżany o łamanie praw człowieka i posiada koneksje z Putinem?

– Jestem sportowcem.
Powiedziawszy to, Khamzat Chimaev zakończył rozmowę i się oddalił.

29-latek nigdy publicznie nie wypowiadał się na tematy polityczne. Nie zabierał głosu chociażby w sprawie wojny Rosji z Ukrainą.

Wilk nie był widziany w akcji od września ubiegłego roku, gdy szybko poddał Kevina Hollanda, odnosząc tym samym szóste zwycięstwo z rzędu pod sztandarem UFC. Do oktagonu najprawdopodobniej powróci przy okazji październikowej gali UFC 294 w Abu Zabi, ale póki co nie wiadomo, z kim skrzyżuje rękawice.

Wywiad można obejrzeć tutaj.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button